Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Paskelbti T. Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2010–2011“ nugalėtojai

2011.06.30
image

Nuotraukų katalogas

„Tado Dambrausko fotokonkursas Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2010-2011 m."

(atsisiųsti pdf formatu 15 MB)

 

Birželio 30 d. kino teatre „Pasaka“ Vilniuje paskelbti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2010-2011“ nugalėtojai. Apdovanojimus įteikė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

 

Septintajame karinės fotografijos konkurse dalyvavo 49 autoriai, iš viso pateikę 325 nuotraukas ir 37 reportažus. Nuotraukos varžėsi keturiose temose „Portretas”, „Profesionalumas”, „Krašto apsaugos savanoriai” ir „Reportažas”.

 

Temos „Portretas“ nugalėtoju paskelbtas Lietuvos kariuomenės Motorizuotoji pėstininkų brigados kapitonas Skomantas Povilionis už nuotrauką „Snaiperio pozicijoje. Žvalgų pratybos „Rudens griaustinis 2010“. Motorizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“. Rukla, 2010 m. spalis“.

 

Temos „Profesionalumas“ nugalėtojas – Robertas Dačkus, Lietuvos spaudos nuotraukų agentūros „Fotodiena“ atstovas. Jam prizas įteiktas už nuotrauką „Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną kariuomenė vieną patrankos salvę skyrė Žalgirio mūšio šešių šimtų metų jubiliejui. 2010 07 06“ .

 

Naujienų portalo „15 min.“ fotografas Erikas Ovčarenko laimėjo du prizus. Pirmąjį – už temą „Krašto apsaugos savanoriai“ už nuotrauką „Virvės traukimo rungtis. S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune vyko jubiliejinės XX Krašto apsaugos savanorių pajėgų sporto žaidynės“. Šią nuotrauką kaip geriausią išrinko ir naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai. E. Ovčarenko įteiktas portalo įsteigtas Žiūrovo prizas. Prizą nugalėtojui perdavė ceremonijoje dalyvavusi „Delfi“ vadovė Jurga Eivaitė.

 

Temos „Reportažas“ nugalėtoju paskelbtas dienraščio „Lietuvos žinios“ fotografas Petras Malūkas. Prizas jam įteiktas už nuotraukų ciklą „Lietuvos Respublikos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje vyko tarptautinės išminavimo pratybos „Atvira dvasia 2010“.

 

Specialiuoju Lietuvos kariuomenės vado prizu apdovanotas Darius Ulozas už reportažo „Koviniai šaudymai. Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione“ pirmąją nuotrauką.

 

Taip pat konkurse prizą įsteigė ir UAB „Fotoservisas“. Už netradicines spalvas Lietuvos kariuomenės fotografijoje bendrovės atstovė Giedrė Praniauskaitė specialųjį prizą įteikė Donatui Gaidžiui už nuotrauką „ Laivas N42 „Jotvingis“ saulei besileidžiant“.

 

Konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skiriamas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Juo siekiama informuoti visuomenę apie Lietuvos kariuomenę, skatinti šalies fotografus ir žurnalistus domėtis karių gyvenimu, karius – fotografuoti.

 

Šių metų konkursui pateiktas nuotraukas vertino šešių narių komisija: Stanislovas Žvirgždas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Alfredas Pliadis, Krašto apsaugos ministerijos fotografas, Gytis Oganauskas, „Delfi“ vyr. redaktorius ir pavaduotojas, „Delfi TV“ vadovas, Salome Makharadze, Gruzijos gynybos ministerijos Viešųjų ryšių departamento direktorė, Jonas Staselis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas. Komisijos pirmininkas – Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

 

Konkurso globėja – krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

Konkursą remia naujienų portalas „ Delfi“ ir UAB „Fotoservisas“.

 

Apie Tadą Dambrauską

 

Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas norint įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas Tadas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.

 

G. Maksimovicz nuotraukos 

2011-07-03 18:42

bulve

Kur rasti knygą pirkti internete?
2011-07-01 09:24

Birute

Ačiū fotografui mėgėjui Dariui Chmieliauskui už puikias Karo akademijos kariūnų nuotraukas. Linkime ir toliau dalyvauti šiame šauniame konkurse ir kitąmet nuskinti laurus, juk tiek nedaug trūko šiemet.
2011-06-30 07:15

Valio

Nugaletojai praktiskai aiskus, kaip ir kiekvienais metais :)
2011-06-29 13:06

esperanca

Lina, šaunuolė! :)
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media