Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2011 - 05)

Karo akademijoje lankėsi Moldovos gynybos ministras, pasveikino čia anglų kabos kursus baigusį savo šalies karininką
2011.05.18
img

Su vizitu Lietuvoje viešintis Moldovos gynybos ministras Vitalijus Marinuta (Vitalie Marinuţa) ir jo vadovaujama delegacija, lydimi krašto apsaugos viceministrės Indrės Pociūtės-Levickienės, gegužės 18 d. lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje.

 

Karo akademijos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas svečius supažindino su akademijos veikla, organizuojamais kursais, mokymais, kalbėjo apie tarptautinio bendradarbiavimo galimybes, karinio ir universitetinio mokymo programas.

null
Išleista knyga „Steigiamajam Seimui – 90“
2011.05.18
img

Minint 90 metų sukaktį, kai buvo išrinktas ir pradėjo darbą 1920 m. gegužės 15 d. vykęs Lietuvos Steigiamasis Seimas, išleista knyga „Steigiamajam Seimui – 90“.

null
Panerių memoriale – Lietuvos vietinės rinktinės karių pagerbimo ceremonija
2011.05.17
img

Gegužės 17 d. Panerių memoriale pagerbti Lietuvos vietinės rinktinės kariai savanoriai, prieš 67-erius metus sušaudyti Aukštuosiuose Paneriuose. 

 

Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, krašto apsaugos ministrės patarėjas atsargos generolas Jonas Algirdas Kronkaitis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, laikinai einantis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijų tyrimo centro direktoriaus pareigas Arūnas Bubnys, Lietuvos vietinės rinktinės kariai, kiti svečiai.

null
Suformuotas naujas Būtinųjų karinių mokymų kursas pradeda tarnybą
2011.05.17
img

Gegužės 16 d. Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) Būtinuosius karinius mokymus (BKM) mokymus pradėjo 33 jaunuoliai, iš kurių daugelis sieks tapti profesinės karo tarnybos kariais. Tai ketvirtasis šaukimas į BKM šiais metais.

null
Naujasis Lietuvos karinių oro pajėgų vadas – brg. gen. E. Mažeikis
2011.05.17
img

Gegužės 17 d. Lietuvos karinių oro pajėgų štabe Kaune vykusios ceremonijos metu Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) vado pareigas perėmė brigados generolas Edvardas Mažeikis.

 

 

Ceremonijoje dalyvavusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigė, kad naujojo KOP vado brg. gen. E. Mažeikio laukia nauji darbai, susiję su oro erdvės stebėjimo tobulinimo projekto įgyvendinimu, oro gynybos sistemų tobulinimu, paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnių įsigijimu, personalo rengimu ir mokymu.

null
Krašto apsaugos ministrė dalyvavo diskusijoje apie nacionalinio saugumo strategiją
2011.05.17
img

Gegužės 18 d. krašto apsaugo ministrė Rasa Juknevičienė dalyvavo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute Vilniuje rengiamoje diskusijoje „Kokios nacionalinio saugumo strategijos reikia Lietuvai: tarp naujų ir senų iššūkių“.

 

null
Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi aukšto rango JAV karininkai ir civiliai studentai
2011.05.16
img

Gegužės 16 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi ir su Lietuvos kariuomenės bei KAM atstovais susitiko 19 aukšto lygmens karininkų ir civilių CAPSTONE mokymų programos studentų iš Jungtinių Amerikos Valstijų. JAV delegaciją sudaro neseniai paaukštinti ir naujas pozicijas užėmę aukšto rango karininkai ir civiliai ekspertai.

null
Tarnybą Goro provincijoje pradėjo tryliktoji Lietuvos karių pamaina
2011.05.16
img

 

Gegužės 15 d. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane vyko Lietuvos karių pamainų pasikeitimo ceremonija. Tarnybą iš misiją baigusios dvyliktosios pamainos perėmė tryliktoji pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

null
Įkvepianti Pensilvanijos nacionalinės gvardijos patirtis stiprinant kariuomenės ir visuomenės draugystę
2011.05.16
img

Gegužės pradžioje vykęs Krašto apsaugos ministerijos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) delegacijos vizitas Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo turtingas susitikimais, naudingais susipažįstant su JAV nacionalinės gvardijos veikla plėtojant santykius su darbdaviais.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Neįsivaizduoju gynybos be Baltijos, Šiaurės šalių ir Lenkijos“
2011.05.16
img

Gegužės 16 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su Šiaurės šalių, Lenkijos ir Baltijos valstybių Gynybos komitetų atstovais.

 

Susitikime ministrė, kaip LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė, pasidžiaugė, kad tokio formato susitikimas, kuriame dalyvauja ir Šiaurės šalių, ir Lenkijos atstovai,  pirmą kartą rengiamas Lietuvoje.

 

„Aš nuoširdžiai tikiuosi, kad tokiu formatu susitikimai vyks ir toliau. Mūsų šalys yra labai susijusios – ypač gynybos srityje, todėl gynybos be jūsų kaimynystės neįmanoma net įsivaizduoti“, – sakė R. Juknevičienė.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media