Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Karių savanorių darbdaviai turėjo galimybę pažinti kario kasdienybę

2011.05.30
image

Gegužės 28 d. dvi dešimtys įvairioms Šiaulių miesto ir rajono įmonėms atstovaujančių vadovų galėjo susipažinti su savo darbuotojų tarnyba Krašto apsaugo savanorių pajėgose (KASP).

 

Telšių rajone Pagudonės poligone savaitgalį vyko KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 504-osios kuopos (įsikūrusios Šiauliuose) karių savanorių susitikimas su darbdaviais.

 

Susutikimo metu kariai turėjo kiek neįprastą užduotį – savo darbdaviams pasakojo apie ginklus, techniką, tarptautines misijas ir instruktavo šaudymo metu. „Džiaugiuosi, kad nemažai darbdavių atsiliepė į mūsų kvietimą ir renginyje buvo smalsūs. Darbdavių ir rinktinės ryšiai labai svarbūs, kadangi norime, kad tarnyba aktyviajame rezerve netrukdytų civiliniame darbe siekti karjeros“, – sakė Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vadas majoras Eligijus Senulis.

 

Pasak rinktinės vado, darbdaviai palankiai vertina savo darbuotojų tarnybą, tačiau ateityje norėtų daugiau informacijos apie ne savaitgaliais planuojamas pratybas.

 

„Mūsų kuopą sudaro Šiaulių ir Radviliškio miestų ir rajonų gyventojai. Kuopoje puikus senbuvių ir naujokų derinys – per 10 karių tarnauja virš 10 metų, o yra ir atėjusių visai neseniai“, – sakė 504-osios kuopos vadas kpt. Marius Liaudanskis. Pasak karininko, yra karių savanorių, kurie dirba banke, Registrų centre ir kt. darbovietėse, o daugiau nei pusė radviliškiečių dirba „Lietuvos geležinkeliuose“.

 

Susitikimo metu KASP Vyčio apygardos vadas mjr. Eligijus Senulis pristatė Lietuvos kariuomenę ir Krašto apsaugos savanori pajėgas. O Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 504-osios kuopos vadas kpt. M. Liaudanskis papasakojo apie kuopai keliamas užduotis, ką kariai savanoriai vykdo tarnybos metu, apie kuopos komplektavimą ir diskutavo apie tarnybą reglamentuojančius įstatymus.

 

Po pristatymų ir diskusijų kariai darbdavius supažindino su 504-osios kuopos ginkluote ir technika. Vėliau visi renginio dalyviai galėjo išbandyti akies taiklumą – vyko šaudymo iš pistoleto „Glock“ varžybos. Taikliausias šįkart buvo Radviliškio rajono policijos atstovas Rolandas Venckus.

 

Atsisveikindami darbdaviai išreiškė norą ir toliau tęsti bendradarbiavimą su kariuomene. Tam pritaria ir KASP vadovybė.

 

Kpt. K. Klungio nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media