Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Kauno Santakoje nuaidėjo Kariuomenės ir visuomenės šventė

2011.05.13
image

Fotogalerija

 

Šeštadienį, gegužės 14 d. Kauno Santakoje vyko Kariuomenės ir visuomenės šventė, kurioje tradiciškai visuomenei prisistatė visos keturios kariuomenės pajėgų rūšys, buvo eksponuojama karinė technika ir ginkluotė, vyko karinės operacijos, veikė specialios stovyklos, kariniai atrakcionai, buvo prisiminta karinė istorija, garavo kareiviška košė. Taip pat pirmą kartą šventėje pasirodė šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Prancūzijos kariai, šventės dalyvius pasveikinę ir dviejų naikintuvų "Mirage 2000" drauge su Lietuvos karinių oro pajėgų lengvosios atakos lėktuvu L-39 ZA skrydžiu virš Santakos parko.

 

„Vieną kartą per metus vienoje vietoje mobilizuojame visas pajėgas tam, kad visuomenė iš arti galėtų pamatyti, kuo gyvena ir kokius iššūkius nugali dabartinė Lietuvos kariuomenė. Šiemet vėl grįžtame į Kauną ir tikiuosi, kad kauniečiai ir miesto svečiai vėl aktyviai domėsis kariuomenės gyvenimu“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

„Kiekvienas atėjęs į šventę galės išbandyti save ir pabūti Lietuvos kariu bent vieną dieną. Nors labai didelė dalis visuomenės pasitiki Lietuvos kariuomene ir gerai vertina, tai ką darome, tačiau tęsdami tradicijas norime žmonėms parodyti, kokie mes esame ir ką mokame. Kariuomenė yra Lietuvos visuomenės dalis, todėl norime būti arčiau savo šalies gyventojų, arčiau žmonių, kuriuos ruošiamės ginti,“ – kviesdamas visus atvykti į šventę sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

 

Šventės įžanga – teatralizuota istorine eisena nuo Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios link Santakos, kur vyko pagrindiniai šventės renginiai. Šioje eisenoje – XIV amžiaus Lietuvos kariai, Vytautas Didysis su viduramžių riterių palyda, 1831 m. sukilėliai ir karžygė Emilija Pliaterytė, 1918 m. savanoriai, pokario partizanai ir nūdienos kariai.

 

Vienas pagrindinių šiųmetinės šventės akcentų – karinė operacija, kurios metu kariams teko vaduoti diversantų į nelaisvę paimtą žurnalistę, operacijos kulminacija – diversantų stovyklos šturmas.

 

Šiemet Kauno Santakoje įsikurė didelė savanorių stovykla „Tapk savanoriu vienai dienai“. Netoli jos – tarptautinių operacijų stovykla, kur apie Lietuvos misiją Afganistane pasakos ne tik kariai, bet ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai.

 

Šventės svečiai galėjo pabendrauti su kariais, apžiūrėti karinę techniką ir ginkluotę: šarvuočius M113, visureigius HMMWV su ginkluote, sunkvežimius SISU, UNIMOG, artilerijos pabūklus, prieštankinių sistemų JAVELIN simuliatorių, priešlėktuvinę raketinę sistemą STINGER, lengvuosius šaulio ginklus, sraigtasparnį MI-8, povandeninių veiksmų komandos įrangą, dykumos džipą su įranga ir ginkluote, kt.

 

Šventėje buvo galima išbandyti jėgas įvairiuose kariniuose atrakcionuose. Karo inžinieriai pademonstravo išminavimo roboto Teodoro sugebėjimus. Taip pat buvo galima apžiūrėti karo lauko ligoninę, vandens valymo įrangą, susipažinti su karo kartografijos galimybėmis.

 

Šventėje kariai pakvietė svečius sužaisti šachmatų simultaną su didmeistriu 2011 metų Lietuvos šachmatų čempionu ir tarptautiniu didmeistriu Šarūnu Šulskiu, stebėti Garbės sargybos kuopos, karinių orkestrų pasirodymus. Kaip ir visuomet per šią šventę buvo galima pasivaišinti kareiviška koše ir arbata.

 

Kariuomenės ir visuomenės šventėse jau kelerius metus pabrėžiama karinės istorijos svarba. Šių metų naujovė – šventėje prisiminsime 1831 m. sukilimą ir jos dalyvę, vieną iš sukilimo vadų, grafaitę Emiliją Pliaterytę. Taip pat šventėje – pernai didelio atgarsio susilaukęs Žalgirio mūšio paminėjimas ir Vytautas Didysis su savo raita palyda, buvo demonstruojamos istorinės ekspozicijos.

 

Jau trečius metus iš eilės ypatingas dėmesys šventėje buvo skiriamas pokario laikų partizaninės kovos temai. Santakos parke vėl įsikurė partizanų giraitė su bunkeriais ir inscenizuotu 1945 – 1953 m. partizanų gyvenimu. Partizanų giraitėje galėjote pamatyti to meto buitį, partizanų ginklus, uniformas, kitus partizaninės ekipuotės elementus. Buvo galima pažiūrėti dokumentinius filmus, apžiūrėti parodą apie partizaninį karą. Partizaninio pasirodymo kulminacija – partizanų operacija prieš NKVD pajėgas.

 

Šiemet šventėje gausu buvo ir kariuomenės draugų. Tai net keturi karo istorijos klubai: „Vilkatlakai“, „Viduramžių pasiuntiniai“, „Kauno karo istorijos klubas“, „Grenadierius“. Taip pat  Užsienio reikalų ministerija, Raitoji policija, E. Pliaterytės draugija, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugija, internetinis klubas www.penelopiuklubas.lt, Lietuvos skautija, Ateitininkų federacija, Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras, Nacionalinis kraujo centras, Atsargos karininkų sąjunga, modeliuotojų klubas „Modeliuok LT“, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija.

 

Šventė nebūtų buvusi tokia spalvinga be geranoriško įvairių organizacijų požiūrio ir jų paramos. Dėkojame Kauno miesto savivaldybei, Raitajai policijai, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos valdybai, UAB „Kauno švara“ ir kitiems mus rėmusiems.

 

 

Prieš šventę Santakoje pagarbą atiduosime Lietuvos partizanams, kovojusiems už Lietuvos laisvę. Kauno Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus. Vėliau Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyko iškilminga partizanų pagerbimo ceremonija.

 

Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną kilusi iš tarpukario Lietuvos, ir šios šventės vyksta kasmet trečiąjį gegužės savaitgalį, Nepriklausomoje Lietuvoje atgaivinus ją 1993 metais.

 

 

Šventės informacinis rėmėjas „Kauno diena“

 

Šventės programa

 

14.15 Teatralizuota istorinė eisena nuo Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios link Santakos

15.00 Šventės pradžia:

Teatralizuotos istorinės eisenos sutikimas

Karinių orkestrų pasirodymas

Garbės sargybos kuopos parodomoji programa

16.00 Kariuomenės parašiutininkų nusileidimas su Lietuvos ir NATO vėliavomis

16.30 Partizanų operacija

17.40 Karinė operacija

18.00 KASP bigbendo koncertas

 

Daugiau apie Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventę:

 

Išsamiau apie šventę Kauno Santakoje: http://www.kam.lt/lt/kariuomenes_ir_visuomenes_svente_1742.html

 

Kariuomenės ir visuomenės dienos renginiai kituose šalies miestuose:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/kariuomenes_ir_visuomenes_diena_bus_svenciama_ne_tik_kaune_bet_ir_kituose_salies_miestuose_ir_miesteliuose.html

 

Taip pat bus pagerbti Lietuvos partizanai, Lietuvos laisvės gynėjai:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/kariuomenes_ir_visuomenes_diena_bus_pagerbti_lietuvos_partizanai_lietuvos_laisves_gynejai.html

 

 

 

2011-05-16 10:33

Nojui

Atvertą nuotrauką galima uždaryti tiesiog spragtelėjus į ją nukreiptą kursorių – tuomet nebūtina uždaryti puslapio.
2011-05-15 11:13

mantas

Puiki šventė! Kitais metais gal ji ir vėl grįš į Vilnių?
2011-05-14 08:42

Nojus

Svetainės šeimininkams siūlau padaryti, jog atvėrus vieną nuotrauką neužvėrus pislapio būtų galima peržiūrėti ir kitas.
2011-05-13 14:12

mes

Grazi svente, bet reklama per LTV galejo buti geresne, viska uzpildo kariai kurie klausosi isakymu, o tie kurie vykdo matosi tik per maza skylute... galejot pasistengti
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media