Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Žinių archyvas (2011 - 03)

Krašto apsaugos ministerija ir Ateitininkų federacija sutarė ugdyti pilietišką jaunimą
2011.03.23
img

Kovo 23 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos jaunimo organizacijos Ateitininkų federacijos pirmininkė Rozvita Vareikienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį ugdant jaunimo pilietiškumą.

 

Krašto apsaugos ministerijoje vykusioje sutarties pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, Lietuvos kariuomenės ordinaras Gintautas Grušas, Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės ir Ateitininkų federacijos atstovai.

null
PAG-12 ir Goro provincijos valdžios atstovų patrulis į labiausiai nutolusį Goro provincijos rajoną
2011.03.23
img

Fotogalerija

 

Kovo 22 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos (PAG-12) karinio ir civilinio elemento atstovai kartu su Goro provincijos gubernatoriumi ir provincijos saugumo pajėgų atstovais lankėsi labiausiai nuo sostinės Čagčarano nutolusiame pietiniame Goro provincijos Sagharo rajone.

 

Tai pirmasis PAG-12 patrulis ir pirmasis naujojo Goro provincijos gubernatoriaus vizitas į šį nutolusį provincijos rajoną, kurį šiuo metu galima pasiekti tik oru. Dėl sniego kalnuose keliai yra nepravažiuojami, todėl patrulis buvo vykdomas dviem „Black Hawk“ sraigtasparniais, kuriuos į Goro provinciją atsiuntė Afganistano Vakarų regiono, kuriam priklauso Lietuvos PAG, pajėgos.

null
NATO atstovai Lietuvoje susipažino su pratybų „Tvirta jungtis 2011“ vietove ir infrastruktūra
2011.03.23
img

Kovo 22–23 dienomis Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (Nemenčinė) ir Pabradės poligone (Švenčionių r.) lankėsi atstovai iš NATO pajėgų vadavietės Heidelberge priešakinio paramos elemento, pirmojo ir antrojo NATO ryšių batalionų, taip pat NATO aptarnavimo ir tiekimo organizacijos. Svečiai atvyko susipažinti su šį rudenį Lietuvoje vyksiančių NATO pratybų „Tvirta jungtis 2011" (angl. „Steadfast Juncture 2011") vietove ir infrastruktūra, kurioje pratybų metu išsidėstys atvykstančios pajėgos, pratybų vadovybė ir vertintojai.

null
Baltijos šalių oro erdvėje vyks NATO ir Švedijos naikintuvų treniruotė
2011.03.22
img

Kovo 22–23 d. Baltijos šalyse aštuntą kartą vyks NATO sąjungininkų oro pajėgų vadavietės Ramšteine rengiama Baltijos šalių karinių oro pajėgų treniruotė BRTE VIII (angl. Baltic Region Training Event). Pirmą kartą nuo 2008 metų rengiamoje treniruotėje dalyvaus Švedijos karališkosios oro pajėgos.

null
Kadenciją baigusiam Graikijos gynybos atašė Lietuvai – medalis „Už nuopelnus“
2011.03.22
img

Kovo 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje surengta atsisveikinamo ceremonija su kadenciją baigusiu Graikijos gynybos atašė Lietuvai pulkininku Dimitrios Tzoumerkiotis. Už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Graikijos kariuomenių bendradarbiavimą  krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas trejus  metus Graikijos kariuomenės interesams  atstovavusiam plk. D.  Tzoumerkiočiui įteikė krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“.

null
Gynybos štabo viršininkas brg. gen. E. Mažeikis dalyvaus susitikime Briuselyje
2011.03.22
img

Kovo 23-24 d. Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Edvardas Mažeikis, vykdantis Nacionalinio Ginkluotės direktoriaus funkcijas, Briuselyje dalyvaus Europos gynybos agentūros (EGA) Nacionalinių ginkluotės direktorių vadovaujančios tarybos posėdyje.

null
Afganistane pradedamas atsakomybės už saugumą vietos saugumo pajėgoms perdavimo procesas
2011.03.22
img

Kovo 22 d. Afganistano prezidentas Hamid Karzai paskelbė pirmąsias provincijas, kurios yra pasiruošusios pradėti atsakomybės už saugumą perėmimą iš NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF). Tikėtina, Goro provincija, už kurios atkūrimą įsipareigojimą yra prisiėmusi Lietuva, kaip pasiruošusi atsakomybės perdavimui provincija, bus paskelbta antroje šių metų pusėje.

 

Atsakomybės iš ISAF vietos valdžiai perdavimas nereiškia, kad NATO pasitrauks iš Afganistano. Šiame procese bus siekiama, kad NATO perduotų visišką atsakomybę už saugumą Afganistano saugumo pajėgoms, o patį svarbiausią dėmesį skirtų Afganistano saugumo pajėgų mokymui. 

null
Karo akademijoje su kariūnais susitiko JAV ambasadorė Anne Elizabeth Derse
2011.03.21
img

Kovo 17 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje su kariūnais ir Akademijos viršininku pulkininku Gintaru Bagdonu susitiko JAV ambasadorė Anne Elizabeth Derse.

null
Klaipėdoje prisišvartavo antrasis minų paieškos ir nukenksminimo laivas, įsigytas iš JK
2011.03.21
img

Kovo 20 d. Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilėje Klaipėdoje prisišvartavo antrasis iš Jungtinės Karalystės Lietuvos kariuomenės įsigytas „Hunt” klasės minų paieškos ir nukenksminimo laivas M54.

 

Nuo praėjusių metų rugpjūčio laivo M54 įgula, vadovaujama komandoro leitenanto Tado Jablonskio, Jungtinės Karalystės Falmoutho jūrų uoste prižiūrėjo laivo atnaujinimo ir modernizavimo darbus ir intensyviai ruošėsi laivo perėmimui.

null
Kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius: Lietuvos karių indėlis į Afganistano saugumo pajėgų rengimą – būtinas žingsnis perduodant visišką atsakomybę šaliai
2011.03.19
img

Lankydamas tarnybą Afganistane atliekančius karius Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius susitikęs su NATO Mokymo misijos (angl. NATO Training Mission Afghanistan, NTM-A) vadu generolu leitenantu Wiliams B. Caldwell aptarė Lietuvos indėlį į Afganistano saugumo pajėgų rengimą.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media