Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
9 11 12 14 15
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Goro provincijoje veikianti Policijos mokymo grupė surengė praktinius mokymus vietos policininkams

2011.04.01
image

Kovo 30 d. Afganistano Goro provincijoje veikiančios Lietuvos vadovaujamos Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės (POMSG) instruktoriai surengė praktinius mokymus provincijos policininkams.

 

Mokymuose savo žiniomis su vietos policijos pareigūnais dalijosi instruktoriai iš Lietuvos – Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos majoras Marakas Mickievičius ir vyresnysis leitenantas Ričardas Alzbergas – ir JAV kariai.

 

Pasak vyr. ltn. R. Alzbergo, afganistaniečių policininkai noriai dalyvauja užsiėmimuose ir mokosi. „Policininkų pasirengimo lygis yra skirtingas, o instruktoriams reikia išradingumo, lankstumo, nuoseklumo ir kantrybės. Svarbu parodyti pagarbą vietos kultūrai, religijai, tradicijoms ir nuolat tenka išlaikyti pusiausvyrą tarp reiklumo, būtino instruktoriui, ir pagarbos tarpusavio bendravime“, – apie darbą mokymo misijoje kalbėjo vyr. ltn. R. Alzbergas.

 

„Esame dėkingi POMSG komandai, kuri profesionaliai ruošia mūsų pareigūnus ir perteikia jiems savo patirtį ir žinias. Mūsų žmonės daug ko išmoko ir įgijo naujų įgūdžių profesinėje srityje, kurių jiems trūko iki šiol. Mes ir toliau tikimės glaudžiai bendradarbiauti su POMSG ir esame pasiruošę mokytis“, – kalbėjo Čagčarano miesto policijos kuopos vado pavaduotojas leitenantas Allah Madad.

 

POMSG, kurios pagrindinė užduotis yra rengti ir konsultuoti Afganistano nacionalinės policijos pareigūnus, savo veiklą Goro provincijoje pradėjo lapkritį kartu su Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktąja Lietuvos karių pamaina (PAG-12). POMSG sudaro 12 JAV karių ir 8 Lietuvos atstovai iš Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos. Grupei vadovauja Lietuvos karininkas.

 

Pirmoji į Gorą atvykusi POMSG komanda įvertino vietos policininkų pasirengimo ir žinių lygį ir policijai keliamus reikalavimus, sudarė policininkų rengimo programą. Vadovaudamasi šia programa, POMSG komanda moko afganistaniečius policininkus asmens ir automobilio apieškos, asmenų sulaikymo, patikrinimo postų įrengimo ir patikrinimo vykdymo, veiksmų aptikus sprogstamuosius užtaisus, patruliavimo ir kitų užduočių. Taip pat organizuojami pirmosios medicininės pagalbos, savigynos, riaušių malšinimo ir žmogaus teisių taikymo policijos veikloje užsiėmimai.

 

Bendrai su JAV įsteigusi POMSG, Lietuva aktyvina paramą Afganistano saugumo pajėgoms savo atsakomybės rajone Goro provincijoje, kur daugumą saugumo pajėgų sudaro vietos policija.

 

Afganistano Goro provincijoje, be Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės (PAG), kuri yra NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, taip pat veikia Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane (EUPOL) komanda, kuri savo veiklą koordinuoja su PAG.

 

Pagrindinė EUPOL užduotis – stebėti, mokyti, patarti ir kitomis priemonėmis remti Afganistano nacionalinės policijos pajėgų pasirengimą tinkamai vykdyti jiems keliamas užduotis, koordinuoti jų efektyvų ir tinkamą bendradarbiavimą su kitomis tesėsaugos institucijomis, akcentuojant bendradarbiavimą su prokuratūra.

 

Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

 

Teksto ir nuotraukų autorius: PAG-12 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media