Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrai aptars bendradarbiavimo stiprinimo iniciatyvas

2010.11.08
image

Lapkričio 9-10 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Osle (Norvegija) dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime, kuriame bus aptariamos Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje stiprinimo iniciatyvos, dalijamasi nuomonėmis Afganistano, artėjančio NATO šalių ir vyriausybių vadovų susitikimo Lisabonoje klausimais.

 

Pirmą kartą rengiamoje atskiroje Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimo sesijoje dalyvaus Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Liamas Foxas (Liam Fox), Lenkijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius gynybos politikai Zbigniewas Wlosowiczius (Zbigniew Wlosowicz) ir Vokietijos federalinės gynybos ministerijos parlamentinis valstybės sekretorius Christianas Schmidtas (Christian Schmidt). Šioje sesijoje daugiausia dėmesio bus skiriama Šiaurės Europos regiono saugumo iššūkiams ir galimam bendradarbiavimui aptarti.

 

Šiaurės ir Baltijos šalių susitikime ministrai sieks išskirti tiek Šiaurės, tiek Baltijos šalims naudingiausius praktinius tolesnio bendradarbiavimo stiprinimo projektus. Ministrai taip pat ketina aptarti Danijos ir Latvijos iniciatyva parengtą Šiaurės ir Baltijos šalių ekspertų raportą (angl. Wise Men Report) dėl sustiprinto Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo, taip pat Šiaurės šalių gynybinio bendradarbiavimo formato (angl. Nordic Defence Co-operation, NORDEFCO) siūlymus dėl sustiprinto bendradarbiavimo su Baltijos šalims, Estijos ir Suomijos pasiūlymų dokumentą.

 

Tradiciškai Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimuose dalyvauja Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos gynybos ministrai ir Islandijos gynybos departamento vadovas.

 

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė į Lietuvą grįžta lapkričio 11 d.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media