Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Puskarininkių mokykloje Kaune pradėti organizuoti tarptautiniai kursai

2010.11.09
image

Lapkričio 8 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune prasidėjo mėnesio trukmės tarptautiniai seržantams ir puskarininkiams skirti instruktorių kursai, kuriuose dalyvauja vienuolika karių iš Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos. Šie kursai - pirmieji Puskarininkių mokyklos organizuojami mokymai užsienio šalių kariams.

 

Pagrindinis tarptautinių instruktoriaus kursų tikslas - suteikti į kursus atvykusiems seržantams ir puskarininkiams žinių ir įgūdžių, reikalingų planuojant ir rengiant karines pratybas.

 

Kursų metu Puskarininkių mokyklos instruktoriai supažindins kursų dalyvius su karinio rengimo pagrindais, mokys, kaip organizuoti ginkluotės ir šaudybos, mūšio ir fizinio rengimo pratybas. Kursai vyks anglų kalba.

 

„Idėja Lietuvoje rengti tarptautinius kursus, skirtus seržantams ir puskarininkiams buvo svarstoma pastaruosius keletą metų, kadangi nuolat iš šalių partnerių (t.y. Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos) buvo gaunama prašymų suteikti paramą ruošiant jų kariuomenių seržantus ir puskarininkius," - sakė Puskarininkių mokyklos viršininkas pulkininkas leitenantas Aleksandras Kucharevas. Įvertinus galimybes, šiuos kursus nuspręsta rengti Puskarininkių mokykloje Kaune.

 

Puskarininkių mokyklos viršininkas taip pat sakė, kad svarbiausia bendradarbiavimo su šalimis partnerėmis kryptis mokymų srityje - perteikti kitų šalių kariams sukauptą patirtį ir žinias ruošiant puskarininkius ir seržantus.

 

Pirmieji Puskarininkių mokykloje pradėti tarptautiniai instruktoriaus kursai vyks iki gruodžio 8 dienos. Jų metu taip pat numatyta ir kultūrinė programa: užsienio šalių kariai turės galimybę susipažinti su Lietuvos istoriniu paveldu, kultūra.

 

Kitais metais Puskarininkių mokykloje planuojama surengti dvejus tarptautinius instruktorių kursus.

 

Šių metų gruodį dvidešimties metų veiklos sukaktį minėsiančios Lietuvos kariuomenės Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos uždavinys - rengti seržantus ir puskarininkius Lietuvos kariuomenei. Puskarininkių mokykloje seržantai ir puskarininkiai ruošiami pagal karjeros ir specialybės kursų programas. Karjeros kursuose rengiami jaunesnieji vadai ir štabo seržantai. Specialybės kursus baigę kariai įgyja pėstininko, logistikos specialisto, minosvaidininko, transporto specialisto ir vairuotojo, ryšių ir informacinių sistemų specialisto kvalifikacijas.

Ateityje Puskarininkių mokykloje planuojama organizuoti ir tarptautinius seržanto majoro kursus.


Daugiau informacijos: Puskarininkių mokyklos viešųjų ryšių karininkė vyresnioji leitenantė Inga Klenauskienė, mob. tel. 8 686 79938.

 

2010-11-10 22:03

Dėdė

O ko mokys? Pataikaut, savo nuomonės neturėt, bijot vienam kito, skųst? Daugiau nežinau, ko ten galima išmokt. Kaip teko stebėt, tai normalus žmogus ten "atbūna" ir stengiasi pamiršt, o tuščiagalviai tampa "vadais".
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media