Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Pirmą kartą Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime dalyvavo JK gynybos sekretorius

2010.11.10
image

Lapkričio 10 d. Osle vykusiame kasmetiniame Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime pirmą kartą dalyvavo Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Liamas Foxas (Liam Fox).

 

Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sakė, kad Baltijos ir Šiaurės šalių susitikimas, papildytas naujais dalyviais, yra labai svarbus Lietuvai. Pasak jos, britų gynybos sekretorius L. Foxas susitikime su Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrais pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė yra pasirengusi stiprinti savo bendradarbiavimą gynybos srityje su visu Šiaurės regionu, kadangi ir pati yra jo dalis. Britų atstovas sakė, kad Lietuvą kaip ir kitas Baltijos šalis kartu su Šiaurės valstybėmis jie vertina kaip vientisą regioną, kuris turi daug panašumų.

 

Krašto apsaugos ministrė po susitikimo pabrėžė, kad L. Foxas daug dėmesio skyrė naujai kylančioms grėsmėms kibernetinio ir energetinio saugumo srityse. „Lietuvai labai svarbu, kad vis daugiau NATO šalių supranta energetinio ir kibernetinio saugumo svarbą. Tikiuosi, kad ateityje stiprės ir plėsis tarptautinis bendradarbiavimas šioje srityje," - kalbėjo R. Juknevičienė.

 

Šioje atskiroje susitikimo sesijoje taip pat dalyvavo Lenkijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius gynybos politikai Zbigniewas Wlosowiczius (Zbigniew Wlosowicz) ir Vokietijos federalinės gynybos ministerijos parlamentinis valstybės sekretorius Christianas Schmidtas (Christian Schmidt). Pasak ministrės, pirmas tokio formato susitikimas ateityje atveria galimybes aštuonių Šiaurės šalių integracijai. „Didžioji Britanija yra Jungtinių Tautų Saugumo tarybos narė ir branduolinė valstybė, tad jos vaidmuo Šiaurės regione yra labai didelis," - telefonu sakė krašto apsaugos ministrė.

 

Šiaurės ir Baltijos šalių susitikimo sesijoje kalbėdama apie Šiaurės šalių bendradarbiavimą krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pabrėžė, kad Lietuva norėtų nuo 2014 m. sustiprinti Šiaurės šalių kovinę grupę. Ministrės manymu, tokią galimybę Baltijos šalims reikėtų apsvarstyti kaip regioninio bendradarbiavimo indėlį.

 

Susitikime taip pat buvo kalbėta apie bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje stiprinimo iniciatyvas, apsikeista nuomonėmis Afganistano, artėjančio NATO šalių ir vyriausybių vadovų susitikimo Lisabonoje klausimais.

 

Taip pat ministrai tarėsi ir dėl Šiaurės ir Baltijos šalims naudingiausių projektų, skirtų tolesniam bendradarbiavimui stiprinti.

 

Susitikime dalyvavo Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos gynybos ministrai ir Islandijos gynybos departamento vadovas.

 

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė į Lietuvą grįžta lapkričio 11 dieną.

 

 

 


Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Danguolė Bičkauskienė, tel. 8 5 2735 520, mob. tel. 8 686 06 265.

 

Nuotraukų autorius: Sebastian Wilke (Vokietijos gynybos ministerija)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media