Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2010 - 11)

Karinės jūrų pajėgos koordinavo jūroje valtimi apvirtusių žmonių gelbėjimo operaciją
2010.11.10
img

Lapkričio 10 d. 8 val. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras iš bendrojo pagalbos centro gavo informaciją, kad Baltijos jūroje 300 m nuo kranto ties Karklės gyvenviete pastebėta apvirtusi valtis ir du žmonės vandenyje. Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras reagavo į pranešimą ir į įvykio vietą pasiuntė Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (VSAT prie VRM) katerį „Boomeranger", kuris įvykio vietoje buvo 8.15 val. ir iš vandens iškėlė į nelaimę patekusius žmones.

null
Vingio parke - Pirmajame pasauliniame kare žuvusių Vengrijos karių pagerbimo ceremonija
2010.11.10
img

Lapkričio 11 d. Vingio parke Vilniuje vyks Pirmajame pasauliniame kare žuvusių vengrų-austrų karių pagerbimo ceremonija. Ceremonijoje dalyvaus Vengrijos ambasados Lietuvoje atsovai, krašto apsaugos ministro patarėjas atsargos generolas majoras Jonas Algirdas Kronkaitis, Lietuvos kariuomenės atstovai, Lietuvos Garbės sargybos kuopos kariai, Lietuvos kariuomenės orkestras.

null
Pirmą kartą Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime dalyvavo JK gynybos sekretorius
2010.11.10
img

Lapkričio 10 d. Osle vykusiame kasmetiniame Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime pirmą kartą dalyvavo Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Liamas Foxas (Liam Fox).

 

Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sakė, kad Baltijos ir Šiaurės šalių susitikimas, papildytas naujais dalyviais, yra labai svarbus Lietuvai. Pasak jos, britų gynybos sekretorius L. Foxas susitikime su Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrais pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė yra pasirengusi stiprinti savo bendradarbiavimą gynybos srityje su visu Šiaurės regionu, kadangi ir pati yra jo dalis. Britų atstovas sakė, kad Lietuvą kaip ir kitas Baltijos šalis kartu su Šiaurės valstybėmis jie vertina kaip vientisą regioną, kuris turi daug panašumų.

null
Vilniuje – Lietuvos ir Baltarusijos karinių inspekcijų atstovų konsultacijos
2010.11.09
img

Lapkričio 9 d. Lietuvos krašto apsaugos ministerijoje lankėsi trys Baltarusijos karinės inspekcijos atstovai. Susitikę su svečiais, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos Generalinės inspekcijos atstovai pasidalino patirtimi, kaip vykdoma korupcijos prevencija Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, organizuojami kariuomenės drausmės statuto pažeidimų tyrimai, atliekamas padalinių inspektavimas.

null
Puskarininkių mokykloje Kaune pradėti organizuoti tarptautiniai kursai
2010.11.09
img

Lapkričio 8 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune prasidėjo mėnesio trukmės tarptautiniai seržantams ir puskarininkiams skirti instruktorių kursai, kuriuose dalyvauja vienuolika karių iš Armėnijos, Gruzijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos. Šie kursai - pirmieji Puskarininkių mokyklos organizuojami mokymai užsienio šalių kariams.

null
Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centrui vadovaus pulkininkas leitenanatas Vytautas Reklaitis
2010.11.08
img

Lapkričio 8 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (Nemenčinėje) vyko ceremonija, kurios metu naujajam centro vadui pulkininkui leitenantui Vytautui Reklaičiui buvo įteikta šio padalinio kovinė vėliava.

null
KASP Žemaičių rinktinei vadovaus plk. ltn. Kazimiras Čiuplinskas
2010.11.08
img

Lapkričio 5 d. Klaipėdoje dislokuotoje Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-ioje rinktinėje vyko šio dalinio vado palydų ir vėliavos perdavimo ceremonija. Rinktinės kovinę vėliavą iš pulkininko leitenanto Vytauto Reklaičio perėmė naujasis rinktinės vadas plk. ltn. Kazimiras Čiuplinskas. Tarnybą rinktinėje baigęs plk. ltn. V. Reklaitis paskirtas vadovauti Generolo Romualdo Ramanausko kovinio rengimo centrui.

null
Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrai aptars bendradarbiavimo stiprinimo iniciatyvas
2010.11.08
img

Lapkričio 9-10 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Osle (Norvegija) dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime, kuriame bus aptariamos Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje stiprinimo iniciatyvos, dalijamasi nuomonėmis Afganistano, artėjančio NATO šalių ir vyriausybių vadovų susitikimo Lisabonoje klausimais.

null
Lietuvos karo akademija – permainų akivaizdoje
2010.11.08
img

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA), universitetinė karinė mokymo ir mokslo įstaiga, jau beveik du dešimtmečius rengianti karininkus Lietuvos kariuomenei, šiuo metu yra permainų kelyje. Permainos visoje šalyje, Lietuvos kariuomenės poreikių pokyčiai, siekis tobulinti karinį mokymą ir mokslą skatina įvertinti šiandienos Lietuvos karininkų rengimą, numatyti veiksmus siekiant atitikti šiandienos reikalavimus.

 

Apie permainas Lietuvos karo akademijoje – pokalbis su Lietuvos karo akademijos viršininku pulkininku Gintaru Bagdonu.

null
Algirdo bataliono kariai pasirengę kitąmet budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose
2010.11.05
img

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono III mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai yra pasirengę 12 mėnesių budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose 2011 metais (angl. NATO Response Force, NRF). Karių pasirengimas šiai užduočiai buvo įvertintas per vertinąmasias lauko taktines pratybas „Staigus atsakas 2010/1". 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media