Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Žinių archyvas (2010 - 10)

Prisiekė Karo akademijos kariūnai
2010.10.11
img

Spalio 9 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnai prisiekė istoriniame Žemutinės pilies Senojo arsenalo kieme. Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės, Karo akademijos vadovybė, Danijos karališkosios karo akademijos kariūnų delegacija, kariuomenės dalinių atstovai, kariūnų artimieji.

null
Pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos Nepriklausomybę ir Vilniaus kraštą atminimas
2010.10.11
img

Spalio 9 d. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai Rasų kapinėse dalyvavo žuvusiųjų už Lietuvos Nepriklausomybę ir Vilniaus kraštą pagerbimo ceremonijoje. Savo gyvybę už Tėvynę paaukojusiųjų atminimui buvo iššautos karių salvės, prie paminklo žuvusiesiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę buvo dedamos gėlės.

null
Į Afganistaną keliaus Alytaus jaunimo centro rankdarbių paroda
2010.10.11
img

Spalio 8 d. Kauno karininkų ramovėje buvo surengtas VšĮ „Alytaus jaunimo centro" ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu suformuotos Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-12)  atstovų susitikimas.  Jo metu Alytaus jaunimo centras savo auklėtinių sukurtą rankdarbių parodą perdavė kariams, lapkritį išvykstantiems į tarptautinę misiją Afganistane.

null
Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai lankėsi Paberžėje
2010.10.11
img

Spalio 6 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai lankėsi Paberžėje (Kėdainių r.). Ši vietovė nuostabi ne tik civilizacijos dar nesudarkytu gamtovaizdžiu. Čia vis dar juntama vienuolio kapucino kunigo Algirdo Mykolo Dobrovolskio-Tėvo Stanislovo dvasia.

null
Afganistane lankėsi krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vadovaujama delegacija
2010.10.10
img

Spalio 10 d. Afganistane viešinti Lietuvos krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vadovaujama Lietuvos delegacija Kabule susitiko su NATO tarptautinių saugumo pajėgų Afganistane (angl. International Security Assistance Force, ISAF) vadu generolu Davidu Petraeusu (David Petraeus) ir NATO vyriausiuoju civiliu atstovu Afganistane ambasadoriumi Marku Sedwillu (Mark Sedwill), taip pat su Afganistano gynybos ministru Abdulu Rahimu Wardaku (Abdul Rahim Wardak).

null
Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras padėjo koordinuoti žmonių evakavimo iš degančio kelto DFDS LISCO operaciją
2010.10.09

Spalio 9 d. iš Kylio į Klaipėdą plaukusiame kelte DFDS LISCO GLORIA kilus gaisrui evakuoti visi jame buvę žmonės. Didelis gaisras viršutiniame denyje kilo naktį keltui esant maždaug 26 jūrmylės nuo Kylio uosto. Keleivių evakavimo operacija vykdė Vokietijos Brėmeno Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, ją koordinuoti padėjo Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, palaikęs ryšį su Brėmeno centru ir Lietuvos institucijomis.

null
Karo akademijoje lankėsi Danijos karališkosios karo akademijos kariūnai
2010.10.09
img

Spalio 5-9 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje lankėsi Danijos karališkosios karo akademijos kariūnų delegacija.

Penkių dienų trukmės vizito metu svečiai susitiko su Lietuvos karo akademijos viršininku pulkininku Gintaru Bagdonu, susipažino su Lietuvos karo akademijos Kariūnų bataliono vidaus tvarka, susitiko su Kariūnų tarybos ir Kariūnų garbės teismo nariais, dalyvavo ekskursijoje po akademiją, aplankė Lietuvos istorijai svarbias vietas.  Paskutinę viešnagės Lietuvoje  dieną svečiai dalyvavo Senajame arsenale vykusioje Karo akademijos pirmo kurso kariūnų priesaikos ceremonijoje.  

null
Krašto apsaugos ministrė susitiko su JAV karinių jūrų pajėgų sekretoriumi R. Mabusu
2010.10.08
img

Spalio 8 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi ir su ministre Rasa Juknevičiene susitiko Lietuvoje viešintis JAV karinių jūrų pajėgų sekretorius Ray‘us Mabusas (Ray Mabus).

Susitikime buvo aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas karinėje srityje, kurį buvo sutarta ir toliau stiprinti. Taip pat buvo kalbama apie NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operaciją Afganistane.

Aptariant strateginės reikšmės projektus Baltijos šalyse, JAV išreiškė pritarimą NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse. Taip pat buvo pabrėžta bendrų JAV ir Baltijos šalių karinių pratybų svarba, pritarta jų tęsimui ir ateityje taip plėtojant JAV ir Baltijos šalių karinį bendradarbiavimą.

null
Krašto apsaugos sistemos vadovybė atsisveikino su tarnybą baigusiu kariuomenės ordinaru vysk. E. Bartuliu
2010.10.08
img

Spalio 8 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius Krašto apsaugos ministerijoje susitiko su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu. Krašto apsaugos sistemos vadovybė nuo 2000 m. kariuomenę globojusiam vysk. E. Bartuliui padėkojo už nuoširdžią tarnybą ir įteikė atminimo dovaną. Kariuomenės ordinaro pareigose vysk. E. Bartulį liepos mėnesį pakeitė vyskupas Gintaras Grušas.

null
Sostinės Sausio 13-osios vidurinėje mokykloje - kariškių desantas
2010.10.08
img

Nacionalinė gynybos diena - gera proga Lietuvos moksleiviams susipažinti su savo šalies kariuomene, tiesiogiai pabendrauti su kariais  ir tuo pačiu metu susitvarkyti piliečiams reikalingus dokumentus.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media