Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Misijai Afganistane ruošiasi iš Lietuvos ir JAV atstovų sudaryta mokymo grupė

2010.10.22
image

Spalio 22 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone (Švenčionių r.) vyko pratybos, kuriose Lietuvos ir JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos kariai ir Viešojo saugumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai ruošėsi mokymo misijai Afganistano Goro provincijoje, bendrai Lietuvos ir JAV įsteigtoje Policijos operacinėje mokymo ir sąveikos grupėje (POMSG).

 

Pagrindinė POMSG užduotis – mokyti, patarti ir kitomis priemonėmis paremti Afganistano nacionalinės policijos pajėgų pasirengimą tinkamai vykdyti jiems keliamas užduotis. Savo veiklą mokymo grupė Goro provincijoje pradės lapkričio mėnesį, grupei vadovaus Lietuvos atstovai. Pirmosios POMSG pamainos vadu paskirtas Karo policijos karininkas majoras Vidmantas Žilakauskas.

 

Pratybose Pabradėje Lietuvos ir JAV atstovai tobulino karinės taktikos įgūdžius ir tarpusavio sąveikumą.

 

Pratybas Pabradės stebėjo Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 28-osios pėstininkų divizijos vadas generolas majoras Randallas Marci (Randall Marcei), Pensilvanijos nacionalinės gvardijos štabo viršininkas brigados generolas Frankas Sullivanas (Frank Sullivan) ir kiti atstovai.

 

„Matydamas jūsų pasiruošimo lygį ir puikius sugebėjimus veikti vienoje komandoje, tikiu, kad esate pasiruošę vykti į Goro provinciją ir sėkmingai vykdyti jums skiriamas užduotis“, – po pratybų Lietuvos ir JAV kariams sakė JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos 28-osios pėstininkų divizijos vadas gen. mjr. R. Marci.

 

Oficiali POMSG išlydėjimo ceremonija vyks spalio 29 dieną 10 val. Krašto apsaugos ministerijoje.

 

Steigdama POMSG, Lietuva aktyvina paramą Afganistano saugumo pajėgoms savo atsakomybės rajone Goro provincijoje, kur daugumą saugumo pajėgų sudaro vietos policija.

 

Afganistano Goro provincijoje, be Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės (PAG), kuri yra NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, taip pat veikia Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane (EUPOL) komanda, kuri savo veiklą koordinuoja su PAG.


Jungtinio Štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna. Nuotraukos - kpt. M. Varnos.

2010-10-27 10:11

well

ar ne per jaunus instruktorius siunciam? Afganistane- kaip ir visose musulmonu valstybese, amzius labai gerbtinas dalykas, jaunesnis negali mokinti vyresnio... idomu kokio amziaus afganu policininkai? Ir jeigu jie daug vyresni.... stiprybes ir sumanumo tada musu instruktoriams.....
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media