Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Lietuvos kariuomenės vadas stebėjo bendras Baltijos šalių ir JAV pratybas

2010.10.21
image

Vaizdo medžiaga

 

Fotogalerija 

 

Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius drauge su kolegomis iš Estijos ir Latvijos stebėjo bendras Baltijos šalių ir JAV pratybas „Kardo kirtis" (angl. Sabre Strike). Į Latvijos kariuomenės Adažių poligoną atvykusiems svečiams buvo pristatytos pratybos, jų eiga, tikslai, pademonstruota pratybose naudojama karinė technika ir ginkluotė. Svečiai stebėjo kovinį šaudymą, konvojavimo operaciją, patruliavimą gyvenamoje vietovėje, karių veiksmus kontrolės ir patikros postuose.

 

Pagrindinis Latvijoje vykstančių tarptautinių pratybų tikslas – tobulinti Baltijos valstybių ir JAV pajėgų karinį bendradarbiavimą, ruošiantis tarptautinei misijai Afganistane.

 

Į Adažių poligoną atvykusi Lietuvos karių kuopa, sudaryta iš Panevėžyje dislokuotos Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės karių, pradeda intensyvų pasiruošimą misijai Afganistane, į kurią, planuojama, išvyks kitų metų rudenį. Latvijos kariai, kurie dalyvauja šiuose mokymuose, į NATO vadovaujamą tarptautinių saugumo paramos pajėgų operaciją išvyksta jau šį gruodį. Estijos ir JAV pajėgas pratybose atstovaujantys padaliniai – kitais metais.

 

Pratybomis „Kardo kirtis“ taip pat siekiama užtikrinti stabilumą ir saugumą regione. „Šios pratybos - vienas iš pavyzdžių, parodančių, kaip drauge bendradarbiauja Baltijos šalių sausumos pajėgos“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius, pabrėžęs, kad vyksta ir kitų Baltijos šalių kariuomenės rūšių pratybos: bendrus mokymus rengia specialiųjų operacijų pajėgos, mokymuose dalyvauja Baltijos šalių laivynas, taip pat vyksta karinių oro pajėgų pratybos.

 

Pasak Lietuvos kariuomenės vado, pratybos „Kardo kirtis“ – tai tas pavyzdys, kai galime pasakyti, kad NATO veikla Baltijos šalyse yra matoma. „Šios pratybos atitinka vieną iš NATO principų: vienas už visus, visi už vieną, - kai susirenki, stoji petys į petį, ir štai – trys Baltijos šalys ir amerikiečiai yra čia," – sakė Lietuvos kariuomenės vadas, pabrėžęs, kad šios pratybos yra ir puikus įrodymas to, jog Jungtinės Amerikos Valstijos yra geros Baltijos šalių strateginės partnerės.

 

Pusantrų metų planuotose pratybose „Kardo kirtis“ dalyvauja daugiau kaip 1, 7 tūkst. karių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV. Lietuvos karių jose – daugiau kaip šimtas. Kai kuriuose pratybų epizoduose taip pat dalyvauja Lenkija, užtrinanti kovinės aviacijos paramą, yra atvykę ir pratybų stebėtojų iš Ukrainos ir Norvegijos.

 

Į pratybas kariai atsigabeno įvairios karinės technikos: šarvuočių STRYKER, visureigių HMMWV, sunkvežimių M 1075, M-915, UNIMOG, SISU ir kt.

 

Pratybos „Kardo kirtis“, kurios Latvijoje vyksta spalio 18-31 dienomis, - didžiausios nuo Baltijos šalių įstojimo į NATO daugiau kaip prieš šešerius metus. Tai ir trečios Baltijos šalių bendrai su JAV surengtos pratybos šiais metais: pavasarį Baltijos šalių ir JAV kariai dalyvavo priimančiosios šalies paramos pratybose „Baltijos šeimininkas“ (angl. „Baltic Host“), o vasarą – karinėse jūrų pratybose BALTOPS.

 

Pratybos „Kardo kirtis“ JAV karinės vadovybės siūlymu Baltijos šalyse rengiamos pirmą kartą. Planuojama, kad šios pratybos bus rengiamos paeiliui vis kitoje Baltijos šalyje.

 

A. Pliadžio (KAM) nuotraukos.

Vaizdo medžiaga – j. srž. L. Kalvaičio.  

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media