Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žinių archyvas (2010 - 07)

Kariuomenės išminuotojai Radviliškio r. vykdo vieną didžiausių pastaraisiais metais išminavimo operacijų
2010.07.23
img

Liepos 21 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Išminavimo kuopos kariai Radviliškio r. pradėjo vieną didžiausių pastaraisiais metais išminavimo operacijų. Jos metu jau surasti ir sunaikinti 189 sprogmenys ir jų dalys. Spėjama, kad vieta, kur vykdoma išminavimo operacija, galėjo būti II pasaulinio karo metu vokiečių kariuomenės aviacinių sprogmenų sandėliavimo arba naikinimo vieta.  

null
Lietuvos kariai dalyvavo JAV deklaracijos apie Baltijos valstybių nepripažinimą 70-ųjų metinių minėjime
2010.07.23
img

Liepos 23 d. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai ir Karinių jūrų pajėgų orkestras dalyvavo Vilniuje, Vašingtono aikštėje, vykusioje JAV deklaracijos apie Baltijos valstybių aneksijos nepripažinimą 70-ųjų metinių minėjime.

null
Ruošdamiesi misijai Afganistane PAG-12 kariai Pabradės poligone tobulina šaudymo įgūdžius
2010.07.21
img

Liepos 19-23 d. Pabradės poligone (Švenčionių r.) misijai Afganistane besirengiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos (PAG-12) Štabo, Paramos kuopos ir rezervo kariai dalyvauja šaudymo pratybose, per kurias tobulina šaudymo iš automatinių ginklų ir pistoletų įgūdžius bei techniką.

null
Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje keisis vadai
2010.07.21
img

Liepos 23 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks vadų keitimosi ceremonija. Ketverius metus Aviacijos bazei vadovavusį pulkininką leitenantą Audronį Navicką pakeis pulkininkas leitenantas Virginijus Steponavičius, iki šiol ėjęs Aviacijos bazės štabo viršininko pareigas.

 

Plk. ltn. A. Navickas nuo rugpjūčio 1 d. tarnybą pradės Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie NATO kaip Lietuvos kariuomenės personalo administravimo skyriaus Atstovavimo grupės karinio atstovo pavaduotojas prie NATO ir ES.

null
Afganistano Goro provincijoje sunaikinta per 80 kg narkotikų
2010.07.21
img

Vaizdo medžiaga

Liepos 20 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje veikiančios Europos Sąjungos (ES) policijos misijos Afganistane (angl. EU Police Mission to Afghanistan) komanda kartu su Goro provincijos teisėsaugos pareigūnais Čagčarane sudegino per 80 kilogramų narkotinės medžiagos žaliavos.

null
Rukloje prasidėjo Lietuvos jaunųjų šaulių ir JK kadetų pratybos „Žalgiris - 2010
2010.07.19
img

Liepos 19 d. Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) prasidėjo tarptautinės Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių bei Jungtinės Karalystės Hempšyro ir Vaito salos kadetų pratybos „Žalgiris - 2010", skirtos Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui paminėti. Pratybos, kurių tikslas - stiprinti Lietuvos jaunųjų šaulių ir Jungtinės Karalystės kadetų bendradarbiavimą ir savitarpio supratimą, organizuojamos pagal Lietuvos šaulių sąjungos ir Jungtinės Karalystės kariuomenės Hempšyro grafystės ir Vaito salos kadetų pajėgų susitarimą. Tokie mokymai kasmet pakaitomis rengiami Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje.

null
Žalgirio mūšio inscenizacijoje pergalę šventė jungtinė Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė
2010.07.17
img

Videofilmas
Fotogalerija

Liepos 17 d. istoriniame Griunvaldo lauke Lenkijoje įvyko Žalgirio mūšio inscenizacija. Pirmą kartą inscenizacijoje Vytauto Didžiojo vaidmenį atliko Lietuvos atstovas, Lietuvos kariuomenės karininkas majoras Donatas Mazurkevičius.

Vytautas Didysis kartu su vėliavnešiais į kovos lauką vedė riterius iš Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai", Kauno istorijos klubo, taip pat gyvosios istorijos klubų „Gvardija", „Varingis". Žalgirio dienose Griunvaldo lauke taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, vilkintys atkurtomis XIV a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės karių uniformomis.

null
Žalgirio mūšio lauke Vytautą Didįjį ir jo karius aplankė Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė
2010.07.16
img

Vaizdo medžiaga

Fotogalerija

 

Liepos 15 d. istoriniame mūšio lauke Griunvalde, Lenkijoje, vykusiame iškilmingame minėjime dalyvavo Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. Po minėjimo šalies vadovė ir krašto apsaugos ministrė apsilankė Lietuvos atstovų viduramžiškoje stovykloje, susitiko su Žalgirio mūšio inscenizacijai besirengiančiu Vytautu Didžiuoju ir jo riteriais.

null
Karo prievolės administravimo tarnyba organizuoja dviračių žygį, skirtą Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms
2010.07.16
img

Liepos 18–23 d. Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos (KPAT) jau trečią kartą organizuoja pažintinį dviračių žygį, kuris šiemet skiriamas Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms paminėti. Šiųmetiniame žygyje dalyvaus ne tik krašto apsaugos sistemos ir su sistema bendradarbiaujančių organizacijų atstovai, bet ir jaunimas iš visos Lietuvos.

null
Lietuvoje lankėsi JAV Specialiųjų pajėgų Europoje atstovas
2010.07.16
img

Liepos 16 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su JAV Specialiųjų pajėgų vadavietės Europoje atstovu, atsakingu už strateginį planavimą ir tarptautinį karinį bendradarbiavimą, pulkininku leitenantu Joseph‘u Kingu.

 

Susitikime Krašto apsaugos ministerijoje buvo aptartas Lietuvos ir JAV karinis bendradarbiavimas, tarptautinės operacijos Afganistane aktualijos. JAV atstovai akcentavo, kad  JAV politinė ir karinė vadovybė labai vertina Lietuvos indėlį Afganistane.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media