Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Pasirašyti atnaujinti mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę

2010.03.03
image

Kovo 3 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinti atnaujinti mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" nuostatai.  Krašto apsaugos ministerijoje vykusioje pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, vienas iš daugkartinių konkurso dalyvių, Vilniaus Universiteto doktorantas, šaulys Norbertas Černiauskas.

 

„Konkursas ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" buvo pradėtas organizuoti prieš penkiolika metų. Jau dešimtmetis, kai prie šio projekto yra prisijungusi ir Švietiumo ir mokslo ministerija. „Tai, kad per konkurso gyvavimo istoriją jame dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių, rodo šio projekto svarbą, ir todėl jis turi būti tęsiamas. Konkurso naujovės leis iniciatyviems vaikams aktyviau įsitraukti į konkursą, pavyzdžiui, patiems formuluojant klausimus," - po įsakymo pasirašymo sakė švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.  

 

„Labai džiugu, kad lankantis Lietuvos mokyklose teko matyti, kaip jaunimas domisi Lietuvos karine istorija. Simboliška, kad šis mūsų susitikimas vyksta artėjant Kovo 11-osios dvidešimtmečiui. Jau užaugo nauja karta, kuri susieja valstybę ir kariuomenę, domisi Lietuvos istorija. Džiaugiamės galėdami bendradrabiauti šioje srityje su Švietimo ir moklo ministerija ir esame nusiteikę ieškoti naujų bendravimo formų, kad suteiktume vaikams ir jaunimui galimybę dar geriau susipažinti su šalies gynyba," - po pasirašymo sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

 

Kariuomenės vadas gen. mjr. A Pocius prisiminė konkurso atsiradimo ištakas prieš penkiolika metų, kai tuomet jam būnant tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos vadu, gimė idėja organizuoti konkursą moksleiviams ir paskatinti jaunimą domėtis Lietuvos kariuomene, ypač partizanų tema. „Džiugu, kad šis konkursas, kuris skatina domėjimąsi mūsų šalies kariuomene,  gyvuoja jau penkiolika metų ir yra populiarus tarp jaunimo," - sakė kariuomenės vadas. Šiandien gen. mjr. A. Pociui labai malonu, kai lankydamasis kariniuose daliniuose jis sutinka karininkų, kuriuos prisimena kaip šio konkurso dalyvius.  

 

Tris kartus konkurse dalyvavusio, šiuo metu Lietuvos šaulių sąjungos nario, N. Černiausko prisiminimai apie konkursą tik malonūs, šilti ir geri. Pasak Norberto, jo gimtajame mieste Anykščiuose šie konkursai būdavo kaip šventė, kuriuose dalyvaudavo ir tėvai. Moksleiviams būdavo svarbu tapti šio konkurso nugalėtojais. „Dalyvaudamas konkurse buvau pradėjęs mąstyti net apie studijas Karo akademijoje. Nors baigęs mokyklą pasirinkau istoriją Vilniaus Universitete, bet mane džiugina tai, kad kasmet į Karo akademiją įstoja ne vienas šio konkurso dalyvis," - prisiminimais dalijosi konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuoemenę" laureatas N. Černiauskas.

 

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" - respublikinis mokinių konkursas aukštesniųjų klasių mokiniams. Jo tikslas - paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

 

Konkursas vyksta trim etapais. Pirmasis rengiamas mokyklose, antrasis - internetu, o trečiasis -finalinis - organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

 

Šių metų konkursas turi keletą naujovių. Pirma, vienam iš konkurso etapų, vyksiančiam internetu, bus pritaikyta Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje naudojama nuotolinio mokymo sistema. Antra, šiais metais atsisakyta regioninio principo. Iki šiol konkurso finale dalyvaudavo po vieną laimėtoją iš kiekvienos savivaldybės. Šiais metais kompiuteris automatiškai atrinks 30 geriausiai į internetinio testo klausimus atsakiusių moksleivių.

 

Šių metų konkurse nauja ir tai, kad mokiniai ir visi besidomintieji gali dalyvauti sudarant konkurso klausimus ir siųsti juos Krašto apsaugos ministerijai adresu [email protected]. Šiais klausimais  konkurso komisija galės papildyti internetinio testo arba finalinio etapo klausimyną.

 

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos štabe. Konkurso atsiradimą lėmė tai, kad tuometinės Krašto apsaugos savanorių pajėgos nemažai dėmesio skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įdomesnių bei įvairesnių bendravimo formų. Be to, bendraujant su jaunimu, mokytojais ir kitais visuomenės atstovais, buvo pastebėta, kad visuomenė labai mažai žino apie Lietuvos kariuomenę, jos istoriją, kovas už nepriklausomybę ir rezistencijos laikotarpį.

 

Konkurso nuostatai.

 

 

A. Pliadžio (KAM)  nuotraukose: krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašo atnaujintus mokinių konkurso „ Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" nuostatus,  Kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius prisimena apie konkurso atsiradimo ištakas, Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" dalyvis ir laureatas Norbertas Černiauskas.

 

 

2010-03-09 12:54

Susipratęs pilietis

O gal reikėtų surengt konkursą "Ko nežinome apie Lietuvos kariuomenę. Arba nesusimąstome"?
2010-03-08 14:38

KAM Viešųjų ryšių departamentas

Registracija dalyvauti konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ II etape internetu vyks kovo 10-22 dienomis. Taigi ir registravimosi anketa bus paskelbta nuo kovo 10 d.
2010-03-07 13:02

Romaldas Ivanauskas

Kur galima rasti anketą? Jos niekur nematau.
2010-03-06 08:52

Virginijus

Labai geras konkursas; labai gaila, kad atsisakoma regioninio principo dalyvaujant viktorinoje; tai budavo puiki galimybe kiekvieno rajono mokiniui susipazinti su kariuomenes struktura is arciau, o atrinkus kompiuteriui 30 geriausiu mokiniu gausis, ziniu atzvigiu, rezultatas puikus - pateks geriausieji; bet pilietiskumas, zingeidumas nukentes; tai kur ta registravimosi anketa; Su pagarba; nesustokite pusiaukeleje
2010-03-05 21:10

Bronė Rušinskienė

Nuostatuose nurodyta, kad norint registruoti mokinius dalyvauti konkurse reikia užpildyti anketą. Kur ją rasti? Ačiū.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media