Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Baigiamoji tarptautinių pratybų „Baltijos šeimininkas 2010“ planavimo konferencija

2010.03.18
image

Kovo 18 d. baigėsi tris dienas trukusi baigiamoji tarptautinių pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" (angl. Baltic Host10) planavimo konferencija Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

 

Konferencijos metu buvo pritarta pratybų struktūrai, scenarijui, vertinimo kriterijams ir sugalvoti pagrindiniai pratybų įvykiai. Pratybos „Baltijos šeimininkas 2010" vyks šių metų gegužės 31 - birželio 4 d. visose trijose Baltijos šalyse.

 

Į baigiamąją pratybų planavimo konferenciją susirinko daugiau nei 60 dalyvių ne tik iš Lietuvos Latvijos ir Estijos, bet atvyko karininkai iš Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, JAV. Dalyvavo NATO ir EUCOM (JAV karinių pajėgų Europoje vadavietė, angl. United States European Command) atstovai.

 

Konferencijoje taip pat dalyvavo beveik visų Lietuvos ministerijų ir jų padalinių atstovai, Kauno ir Šiaulių savivaldybių atstovai. Taip pat atvyko Klaipėdos jūrų uosto, AB „Lietuvos geležinkeliai" ir VĮ „Oro navigacija" deleguoti asmenys.

 

„Svarbiausia, kad šioje konferencijoje dalyvavo ne tik karinių, bet ir civilinių institucijų atstovai ir pavyko suderinti visas pozicijas", - sakė Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) direktorius, pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" pasirengimo darbo grupės vadovas Lietuvoje Vytautas Lukavičius.

 

Krašto apsaugos sistemai šioje konferencijos atstovavo 16 karininkų ir civilių iš KAM, Mobilizacijos departamento prie KAM, Jungtinio štabo, Logistikos valdybos ir Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro.

 

„Baltijos šeimininkas 2010" - didžiausios šiais metais vyksiančios tarptautinės priimančios šalies paramos taip vadinamos „stalo" pratybos, skirtos patikrinti nacionalinius pajėgumus priimti nustatyto dydžio sąjungininkų pajėgas Baltijos šalyse.

 

Pratybų metu vertinami valstybių infrastruktūros ir institucijų gebėjimai priimti sąjungininkų pajėgas, modeliuojamos įvairios situacijos, keliamos problemos ir ieškoma įvairių jų sprendimo būdų kartu su įvairiomis civilinėmis institucijomis. Tarp kitų problemų, pavyzdžiui, gali būti tokios kaip pabėgėlių antplūdis, uostų darbuotojų streikas, masinės demonstracijos ir kt.

 

Pagrindinis pratybų uždavinys - didinti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir efektyvinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas bei nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.


Priimančiosios šalies parama - civilinė ir karinė pagalba, kurią esant taikai, ekstremalioms situacijoms, krizei ar konfliktui suteikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms ir organizacijoms, dislokuotoms ir veikiančioms priimančiosios šalies teritorijoje arba vykstančioms per ją tranzitu. Tokios pagalbos pagrindą sudaro pasirašyti susitarimai tarp atitinkamų priimančiųjų šalių ir „siunčiančiųjų šalių " ir (arba) NATO vadovybės.


Priimančiosios šalies parama yra labai svarbi užtikrinant visų rūšių sąjungininkų pajėgų veiksmus, užtikrinant mūsų šalies saugumą ir gynybą, realizuojant NATO kolektyvinės gynybos principus.


Naujos Priimančiosios šalies paramos koncepcijos, apimančios visų šalies institucijų veiklą, patvirtinimas ir kasmetiniai priimančiosios šalies paramos mokymai įtraukti į Vyriausybės programą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media