Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Į atsargą išlydėti paskutiniai Lietuvos kariuomenės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai

2009.06.30
image

Birželio 30 d. į atsargą išlydėti tarnybą Lietuvos kariuomenėje baigę paskutiniai privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

 

Paskutinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonijos buvo surengtos Karinėse jūrų pajėgose, kur atsisveikinta su 36 kariais, ir Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje, kuri į atsargą išleido 12 karių.

 

Karinių jūrų pajėgų štabe surengs išlydėtuvių ceremonijos metu pajėgų vadas jūrų kapitonas Olegas Mariničius pasveikino tarnybą baigusius karius ir labiausiai pasižymėjusiems kariams įteikė savo ir Štabo kuopos vado padėkas.

 

Puskarininkių mokykloje tarnybą baigiančius karius sveikino laikinai viršininko pareigas einantis pulkininkas leitenantas Algis Liorentas ir Mokymo ir personalo valdybos vado pavaduotojas veiklos koordinavimui pulkininkas leitenantas Albertas Dapkus. Kariams buvo įteikti plakatai su Lietuvos kariuomenės vado parašu, atminimo dovanas įteikė ir Kauno karo prievolės centro viršininkas mjr. Židrūnas Šadauskis bei Kauno miesto savivaldybės atstovas dr. Raimundas Kaminskas. Geriausi kariai buvo paskatinti Puskarininkių mokyklos viršininko padėkomis ir suvenyrais su mokyklos simbolika.

 

Karių vardu kalbėjęs eilinis Antanas Berteška sakė: „Išleistuvės – įsimintina kariui šventė. Tu įrodei sau ir visiems aplinkiniams, kad tu taip pat kažką sugebi ir gali pasiekti savo užsibrėžtą tikslą".

 

Plk. ltn. A. Liorentas kariams palinkėjo, kad tarnyboje įgyta patirtis juos skatintų stiprinti valstybę kilniais kasdieniniais darbais ir tvirtu tikėjimu jos ateitimi.

 

Įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo tuometinis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė praėjusių metų rugsėjo 15 d.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media