Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos teritoriniuose jūros vandenyse surengtos kovos su naftos tarša pratybos

2009.10.30
image

Spalio 30 d. Lietuvos teritoriniuose jūros vandenyse vyko bendros Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinio centro ir Būtingės naftos terminalo kovos su naftos tarša pratybos.

 

Pratybos planinės, jų tikslas – patikrinti tarnybų, dalyvaujančių kovoje su naftos tarša, gebėjimą operatyviai reaguoti į susidariusią situaciją, užkertant kelią tolimesniam naftos teršalų plitimui bei organizuojant jų surinkimą, taip pat įvertinti sąveiką tarp tarnybų, darbo koordinavimą, techninį apsirūpinimą ir ryšius, naftos surinkimo priemones.

 

Pratybose dalyvavo Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo, teršalų likvidavimo laivas „Šakiai“, taip jūriniai vilkikai „Smit Sulawesi" ir TAK-3.

 

Pratybos buvo vykdomos pagal iš anksto suplanuotą scenarijų, jų metu buvo imituojamas naftos išsiliejimas prie Būtingės terminalo plūduro. Į įvykio rajoną buvo iškviestos reikiamos pajėgas, kurios lokalizavo išsiliejusią naftą, vykdė jos dreifavimo sustabdymą ir naftos teršalų surinkimą, nesurinkti naftos teršalai buvo likviduojami panaudojant dispergentus.

 

Pasak pratybų organizatorių, pratybos vyko sklandžiai, sąveika tarp tarnybų  ir laivų buvo užtikrinta.

 

Tokios bendros Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo koordinavimo centro ir Būtingės naftos terminalo pratybos organizuojamos pirmą kartą po to, kai Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras perėmė teršimo incidentų likvidavimo organizavimo, koordinavimo ir vadovavimo funkciją.

 

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys, kuris savo veiklą pradėjo nuo šių metų pradžios. Centro uždaviniai -  organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone, taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone.


Karinių jūrų pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. ltn. Antanas Brencius.

Nuotraukoje – laivas „Šakiai“.

2013-06-22 13:10

vkiritrsx

Iz0po9 , [url=http://qdljsdmaazfw.com/]qdljsdmaazfw[/url], [link=http://evmltnkaaxay.com/]evmltnkaaxay[/link], http://ddwqmchbacdd.com/
2013-06-22 06:22

vsrnpo

9EC7tr ayroqvhjcjdv
2013-06-19 10:07

Karuna

Thanks for taking the time to post. It's lietfd the level of debate
2013-06-19 08:15

Khalid

I guess finding useful, reliable inrfamotion on the internet isn't hopeless after all.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media