Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvos kariai dalyvavo tarptautinėse pratybose „Loyal Jewel 2009“ Norvegijoje

2009.11.09
image

Spalio 26–lapkričio 6 dienomis Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybė bei pagrindiniai štabo karininkai dalyvavo tarptautinėse pratybose, kurios vyko NATO jungtiniame kariniame mokymo centre Stavangeryje, Norvegijoje.

 

„Loyal Jewel 2009“ pratybos buvo skirtos treniruoti ir įvertinti NATO greitojo reagavimo pajėgų 14 rotacijos (NRF-14) sausumos komponento štabą, jurų komponento štabą, taip pat oro komponento bei logistinės paramos elemento štabų pasiruošimą vykdyti jiems keliamas užduotis. Kaip sudedamoji šių pratybų dalis kiti elementai buvo dislokuoti NATO vadavietėse Danijoje, Portugalijoje ir Vokietijoje.

 

„Mums tai buvo naudingos pratybos, kariai įgijo naujų įgūdžių ir praktikos dalyvaudami operacinio lygio mokymuose. Tai buvo didelė atsakomybė, bet kartu ir pripažinimas, kad Motorizuotoji pėstininkų brigada (MPB) „Geležinis Vilkas“ yra lygiavertis ir patikimas partneris vykdant aukščiausio lygio mokymus,“ – sakė MPB „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis.

 

„Loyal Jewel 2009“ pratybos pasižymėjo sudėtingu scenarijumi, poreikiu tiksliai koordinuoti ne tik sausumos pajėgų komponento užduotis, tačiau jas suderinti su oro bei jūrų  ir specialiųjų operacijų komponentų pajėgomis siekiant bendro pratybų tikslo. Patirtis dirbant tarptautinėje aplinkoje, įgytos žinios planuojant ir dalyvaujant tokio aukšto lygio pratybose bus panaudotos rengiant ir mokant Lietuvos karius.

 

„Esu patenkintas pademonstruotais brigados karių sugebėjimais kokybiškai planuoti įvairias operacijas ir manau, kad šios pratybos visiems buvo naudingos,“ – sakė plk. V. Tamošaitis.

 

Pasibaigus pratyboms Danijos divizijos vadas generolas majoras Agneris Rokosas dėkojo pratybų dalyviams už atliktas užduotis. „Pratybų tikslai pasiekti, pademonstravome savo profesionalumą per paskutines savaites treniruodamiesi ir vykdydami užduotis. Mes padėjome stiprius pagrindus, kas leis mums greitai reaguoti į galimas grėsmes“. Danijos divizija, kuriai yra priskirta brigada „Geležinis Vilkas“, formuoja NRF-14 sausumos komponentą.

Pratybas „Loyal Jewel 2009“ surengė Jungtinė NATO pajėgų vadavietė Lisabonoje.

 

Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ inf.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media