Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai budėti ES kovinėje grupėje yra pasirengę

2009.11.02
image

Spalio 30 d. Pajuostyje (Panevėžio r.), baigėsi Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono I-osios motorizuotosios pėstininkų kuopos ir jai priskirtų padalinių vertinamosios lauko taktikos pratybos „Greitas atsakas“.

 

Pratybų, vykusių nuo spalio 23 d., tikslas buvo įvertinti Europos Sąjungos (ES) kovinėje grupėje budėti besirengiančios kuopos su jai priskirtu aprūpinimo būriu pasirengimą vykdyti stabilizavimo operacijas. Pratybose taip pat dalyvavo Mindaugo bataliono štabas, minosvaidžių, štabo ir ryšių būriai, inžinierių ir karo policijos skyriai, civilių ir kariškių bendradarbiavimo grupė. Iš viso – apie 280 karių.

 

Pagal pratybų scenarijų taikdariams paskirtame rajone teko užtikrinti ugnies nutraukimo sutarties laikymąsi tarp dviejų dėl naftos išteklių sukonfliktavusių valstybių. Kilus konfliktui, į regioną įvedamos tarptautinės karinės pajėgos, sukuriama buferinė zona. Operacijos rajone taikdariams teko bendrauti su vietos žmonėmis, malšinti įpykusią, agresyvią minią, kurią vaidino Mindaugo bataliono II-osios mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai. Pratybų metu iš viso buvo imituojama apie šimtą skirtingų situacijų, į kurias turėjo reaguoti kariai. Kaip kariai sprendė įvairias situacijas vertino speciali vertintojų grupė.

 

Iš vairių kariuomenės dalinių sudaryta vertintojų grupė stebėjo kuopos valdymo grupės, trijų pėstininkų būrių, aprūpinimo būrio bei dviejų paieškos ir evakavimo grandžių vadų darbą. Galutinio pratybų aptarimo metu buvo aiškiai pažymėta, kad ES kovinėje grupėje budėsiantys kariai yra pasirengę vykdyti stabilizavimo operacijų užduotis.

 

Tai buvo paskutinis lietuviškojo kontingento pasiruošimo etapas. Kuopa bus oficialiai sertifikuota, kaip galinti 2010 metų I pusmetį budėti ES kovinėje grupėje.

 

 

Mindaugo bataliono viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Paulius Babilas.

2009-11-02 17:43

s

tai geari, kad europai skyre, pacia geriausia technika tik vidaus naudojime :)
2009-11-02 11:43

rr

dievuleliau, kada tu Chevroletu atsikratysit, juk jie tik i metalo lauza betinka..?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media