Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7
11 14
18 21
22 23 24 25 26 27
2 3 4

 

Žinių archyvas (2008 - 12)

PAG-8 kariai Čagčarane susitiko su musulmonų dvasininkais
2008.12.23
Gruodžio 20 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntosios pamainos (PAG-8) kariai Čagčarane lankėsi provincijos Religinių reikalų departamente ir susitiko su musulmonų dvasininkais – mulomis.
null
JAV kariai šventė artėjančias šv. Kalėdas
2008.12.23
imgGruodžio 22 d. NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų kariai minėjo artėjančias šv. Kalėdas. Į renginį buvo pakviesti ir Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai. Kalėdinis vakaras prasidėjo JAV junginio kapeliono kvietimu bendrai maldai. Po to visi buvo pakviesti prie vaišių stalo. Kaip ir Padėkos dieną, pagrindinis kalėdinis patiekalas buvo keptas kalakutas. Vaisiais kimštas kalakutas buvo patiektas su spanguolių ir aviečių padažu. Vakarą tęsė saviveiklininkų pasirodymai: grojo ir dainavo misiją atliekantys kariai ir kartu atvykę šventes sutikti šeimos nariai.
null
„Metų plunksnos 2008” apdovanojimų ceremonijoje – JAV karo korespondentas
2008.12.23
Gruodžio 29 d., 11 val. Krašto apsaugos ministerijos Baltojoje salėje vyks „Metų plunksnos” apdovanojimų įteikimo ceremonija. Renginio svečius pasveikins karo žurnalistas Michaelas Yonas (Maiklas Jonas), neseniai savo interneto svetainėje originaliai aprašęs Lietuvos Specialiųjų pajėgų karius tarptautinėje operacijoje Afganistane. „Metų plunksnos” apdovanojimus įteiks krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus. Pagrindiniai apdovanojimai – stilizuoti rašikliai, karininkų perpečių (akselbantų) dalis, labiausiai tais metais iniciatyvumu, atkaklumu ir nuoširdžiu darbu informuojant apie krašto apsaugą pasižymėjusiems žiniasklaidos atstovams.
null
Tarptautinėse misijose tarnaujančius Lietuvos karius pasveikino Prezidentas
2008.12.23
Gruodžio 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo tiesioginiame vaizdo tilte su šalies kariais, tarnaujančiais tarptautinėse taikos palaikymo misijose. „Šventų Kalėdų išvakarėse daugelis žmonių grįžta į savo namus, pas savo artimuosius. Tikiu, kad prie Kūčių stalo Jūsų artimieji mintyse bus su Jumis. Kalėdų šventes ženklina ne tik Tikėjimo, Meilės ir Vilties, bet ir artimųjų ilgesio ženklai. Tai Jūsų – toli nuo Lietuvos esančių karių – gyvenimo kasdienybė”, – sakė Prezidentas.
null
Vienintelis amerikiečių skundas – lietuvių „aitvarų” Afganistane galėtų būti daugiau
2008.12.22
Amerikietis žurnalistas, tinklaraštyje paskelbęs pasakojimą apie Afganistane veikiantį Lietuvos specialiųjų pajėgų eskadroną „Aitvaras”, atsiprašo draugiškai šaržavęs Lietuvos karius ir lyginęs juos su televizijos personažu Boratu. Jis teigia, jog didelio atgarsio Lietuvoje susilaukusioje publikacijoje siekė pademonstruoti amerikiečių pagarbą Lietuvos specialiųjų operacijų kariams. Karo žurnalistas Michaelas Yonas (Maiklas Jonas), pavadinęs Lietuvos karius „apsiginklavusia Borato versija”, šį savaitgalį paskelbė laišką Lietuvos specialiųjų pajėgų vadui. Žurnalistas teigia, kad palyginimas su Boratu buvo tik draugiškas šaržas, o savo rašiniu jis siekęs pagirti „Aitvaras” karius.
null
Kalėdinė Mindaugo bataliono karių labdaros akcija
2008.12.22
Artėjant Kalėdoms Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai bei darbuotojai galvoja ne tik apie savo šeimų gerovę ir šventinio stalo gausumą. Jau penktus metus iš eilės prieš Kalėdas bataliono kariai bei darbuotojai aukojo pinigus, norėdami padėti tiems, kuriems trūksta namuose šventiškumo ar jo išvis nebūna ir jiems Kalėdos būtų šventiškos.
null
Garsiojo gruzinų dailininko N. Pirosmani darbus į Lietuvą atskraidino Karinių oro pajėgų lėktuvas
2008.12.22
imgGruodžio 20 d. tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų transportinis lėktuvas C-27J „Spartan”, iš Tbilisio (Gruzijos) atskraidinęs žymiausio Gruzijos tapytojo Niko Pirosmani paveikslų kolekciją. Pasiimti krovinio Tbilisyje „Spartan” stabtelėjo grįždamas iš Afganistano, kur tarnaujantiems Lietuvos kariams nugabeno logistinio aprūpinimo krovinį ir kalėdinius artimųjų siuntinius. Dailės paroda „Pirosmani” bus eksponuojama Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) nuo gruodžio 31 d. iki kitų metų gegužės 31 d. Šio pasaulinį pripažinimą pelniusio unikalaus dailininko tapybos darbų paroda – vienas programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” projektų.
null
Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro kalėdinės dovanos vaikų globos namams
2008.12.22
imgJau ne vienerius metus Lietuvos kariuomenės generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centras bendradarbiauja su Vilniaus 1-aisiais vaikų globos namais. Šie metai irgi ne išimtis – gruodžio 19 d. Kovinio rengimo centro kolektyvas organizavo kalėdinę šventę vaikų globos namų auklėtiniams.
null
Karių Kalėdos: toli nuo namų ir Lietuvoje
2008.12.22
imgPŠiais metais Kalėdas toli nuo Lietuvos sutiks apie 200 karių, kurie šiuo metu tarnauja tarptautinėse misijose Afganistane, Kosove, Irake. Prieš šventes NATO tarptautinėje misijoje Afganistane tarnaujantys Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntosios pamainos kariai gruodžio 24 d. susės prie Kūčių stalo, lauš kalėdaičius, vaišinsis Kūčių patiekalais, stovyklos koplyčioje klausysis kapeliono aukojamų mišių.
null
Panevėžyje – naujas savanorių rinktinės vadas
2008.12.19
imgGruodžio 19 d. Laisvės aikštėje prie Panevėžio dramos teatro vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vado pasikeitimo ceremonija. Į atsargą išeinantį pulkininką leitenantą Ričardą Leikų, rinktinei vadovavusį nuo 2001 m., pakeis majoras Eligijus Senulis. Renginyje dalyvaus Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Antanas Plieskis, karinių dalinių vadai, miesto valdžios atstovai.
null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media