Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Lietuvos kariai oro policijos misijoje dalyvaujantiems kolegoms iš Norvegijos surengė pažintinę kelionę po Aukštaitiją

2008.03.06
image

Kovo 6 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantiems kolegoms iš Norvegijos surengė pažintinę kelionę po Aukštaitijos regioną Radviliškio rajone.

Pirmoje kelionės dalyje Norvegijos kariai aplankė Lietuvos kariuomenės Generolo leitenanto Motiejaus Pečiulionio arsenalo ginklų muziejų, kur apžiūrėjo įvairią ginkluotę. Vėliau kariai vyko į Kleboniškių kaimo buities muziejų, kur susipažino su lietuvių aukštaičių regiono senovine buitimi ir gyvenimo sąlygomis. Apžiūrėdami XIX a. pabaigos Aukštaitijos sodybos pastatus, kariai sutarė, kad galima rasti bendrų su Norvegijos to paties laikmečio kaimo architektūros bruožų.

Pažintinę kelionę kariai baigė aplankę Burbiškio dvaro istorijos ekspoziciją, įkurtą sename Baženskių dvare, kuris istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Čia norvegai apžiūrėjo ekspoziciją, dvaro interjerą ir parką, išklausė muziejaus darbuotojos pasakojimą apie dvaro istoriją, gyvenimą.

Tai buvo viena iš paskutiniųjų galimybių norvegų kariams geriau pažinti Lietuvą, jos istoriją ir kultūrą. Norvegų misija baigiasi kovo mėnesio viduryje. Nepaisydami žvarbaus ir darganoto oro, svečiai šiltai ir susidomėję žvalgėsi po lankomas vietas.

Lietuvos kariai, organizavę šią išvyką, linkėjo kolegoms iš Norvegijos Į Lietuvą sugrįžti dar kartą kaip keliautojams kartu su šeimos nariais ir draugais.

Psk. Alvydas Tamošiūnas, LK KOP Aviacijos bazė.

Nuotraukoje – Norvegijos kariai dairosi po aukštaitišką gryčią.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media