Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministerijos sekretorius Italijoje dalyvauja konsultacijose Afganistano provincijų atkūrimo grupių klausimais

2008.03.04

Kovo 4–5 d. Lietuvos KAM ir URM delegacija, vadovaujama KAM sekretoriaus Renato Norkaus, lankosi Romoje (Italijoje), kur dalyvauja Vakarų Afganistano provincijų atkūrimo grupėms (PAG) vadovaujančių šalių konsultacijose.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje operaciniais klausimais yra pavaldi Vakarų regioninei vadavietei, kuriai taip pat priklauso Italijos, JAV ir Ispanijos vadovaujamos provincijų atkūrimo grupės Vakarų Afganistane.

Romoje šių keturių šalių delegacijos aptaria saugumo situaciją regione, konsultuojasi, kaip būtų galima skatinti Vakarų Afganistane veikiančių PAG bendradarbiavimą, tariasi, kaip stiprinti Afganistano saugumo pajėgas – policiją ir kariuomenę; be to, aptariami vystomojo bendradarbiavimo projektai siekiant kartu su Afganistano Vyriausybe koordinuoti strateginės kelių infrastruktūros ir gero valdymo projektų vykdymą ir teisingumo sektoriaus reformą.

 

NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) regioninės vadavietės koordinuoja regionų karinę veiklą, kurią savo atsakomybės zonose vykdo PAG kariniai padaliniai. Šiuo metu Afganistane veikia penkios NATO ISAF regioninės vadavietės: Šiaurės, Vakarų, Sostinės, Pietų ir Rytų. Kiekvieną vadavietę sudaro Vadovavimo ir valdymo štabas ir Tiesioginės logistinės paramos bazė. Joms pavaldžios 25 PAG provincijos atkūrimo grupės.

PAG misijos uždaviniai – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Lietuvos vadovaujama PAG misija yra bendra tarptautinė karinė ir civilinė misija, kurioje dirba Lietuvos KAM, URM ir VRM atstovai, užsienio šalių diplomatai ir specialistai. Civiliniam PAG misijos komponentui vadovauja Lietuvos URM atstovas, kuris reziduoja Kabule, o jo pavaduotojas – Goro provincijos sostinėje Čagčarane.

Lietuvos vadovaujama PAG savo misiją pradėjo 2005 metų vasarą. Šiuo metu šeštojoje PAG pamainoje dalyvauja maždaug 130 karių iš Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono, taip pat kariai iš Kroatijos, Gruzijos, Ukrainos, Danijos, JAV, civiliai atstovai iš Islandijos, JAV ir Lietuvos.

 

Be PAG misijos, NATO ISAF operacijoje Pietų Afganistane dalyvauja ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karių eskadronas. Dar iki dešimties karių tarnauja ISAF pajėgų štabe Kabule ir Vakarų regioninėje vadavietėje Herate.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media