Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Krašto apsaugos ministerijoje lankysis Europos gynybos agentūros vykdomasis direktorius

2008.03.06

Kovo 6–7 d. Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) lankysis Europos gynybos agentūros (EGA) vykdomasis direktorius Aleksanderis Vaisas (Alexander Weis) su delegacija.

EGA delegacija atvyksta susipažinti su Lietuvos gynybos aktualijomis ir išgirsti Lietuvos nuomonę apie EGA veiklą. A. Vaisas EGA vykdomuoju direktoriumi buvo paskirtas 2007 m. pabaigoje, tad šis vizitas – pirmasis naujojo agentūros vadovo vizitas į Lietuvą ir pažintinio turo po Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, dalyvaujančių EGA veikloje, sostines dalis.  

Svečiai susitiks su KAM valstybės sekretore Jūrate Raguckiene, Ministerijos sekretoriais Renatu Norkumi, Arturu Plokšto, Tomu Gražiūnu, KAM Gynybos štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru, kitais KAM ir kariuomenės atstovais. 

 

Susitikimų Ministerijoje metu svečiams bus pristatyta KAM, Lietuvos gynybos sistema, pateikta informacijos apie mūsų šalies karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose, įsigijimų planus; taip pat bus kalbama apie EGA plėtrą ir biudžetą, investicijas į mokslinius tyrimus, išdėstyta Lietuvos pozicija dėl EGA rengiamos Europos gynybos tyrimų ir technologijų strategijos, jau parengtos ir įgyvendinamos Europos gynybos technologinės ir pramoninės bazės strategijos.

 

Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras EGA vykdomojo direktoriaus A. Vaiso vadovaujamai delegacijai pristatys Lietuvos kariuomenę, ES Karinio komiteto ir valstybių narių ekspertų rengiamo pajėgumų vystymo plano; taip pat ketinama aptarti kitas EGA iniciatyvas karinių pajėgumų plėtotės srityje.

 

Europos gynybos agentūra buvo įsteigta 2004 m. liepos 12 d. siekiant tobulinti ES gynybos pajėgumus, ypač susijusius su krizių valdymu, skatinti ES valstybių narių bendradarbiavimą ginkluotės srityje, stiprinti ES gynybos pramoninę bei technologinę bazę ir sukurti konkurencingą Europos gynybos įrangos rinką, skatinti mokslinius tyrimus Europos pramonės ir technologijų potencialui gynybos srityje stiprinti.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media