Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Kosove tarnaujančius karius iš Alytaus ir Marijampolės aplankė ministras J. Olekas

2008.02.29
image

Vasario 26–27 d. krašto apsaugos ministro Juozo Oleko vadovaujama delegacija aplankė Kosove NATO vadovaujamose pajėgose KFOR tarnaujančius Lietuvos karius.

Nuo praėjusių metų spalio čia įvairias užduotis vykdantis KFOR-17 būrys suformuotas iš Krašto pasaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių savanorių, gyvenančių daugiausia Alytaus ir Marijampolės apskrityje. Būriui vadovauja vyresnysis leitenantas Aurelijus Selimavičius. Šiame būryje tarnauja 30 karių, iš jų – dvi merginos.

Kosovas šių metų vasario 17 d. paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos Respublikos. Lietuvos taikdariai tarnauja pakankamai taikiame rajone, kuriame dauguma gyventojų yra albanai. Po Kosovo parlamento sprendimo atsiskirti nuo Serbijos, Lietuvos karių atsakomybės regione žymesnių neramumų nekilo – Kosovo albanai labai entuziastingai remia nepriklausomybę.

Apsilankymo metu krašto apsaugos ministras J. Olekas bendravo su kariais, domėjosi jų vykdomomis užduotimis, laisvalaikiu, apžiūrėjo gyvenamąsias patalpas. Kariai teigė, jog tarnyba ir gyvenimo sąlygomis esantys patenkinti, palaiko draugiškus santykius su kolegomis iš Lenkijos ir Ukrainos, nes priklauso tam pačiam batalionui. Ministrui jie papasakojo apie savo išradingumą minint Vasario 16-ąją. Šventė prasidėjo bendro Lenkijos ir Ukrainos bataliono, kuriame tarnauja Lietuvos būrys, rikiuote. Po iškilmingų kalbų ir apdovanojimų lietuviai pakvietė visus paragauti lietuviškų cepelinų. Kaip pasakojo būrio vado pavaduotojas viršila Juozas Juršinskas ir būrio mechanikas seržantas Edgaras Ručinskas, cepelinus savarankiškai teko virti pirmą kartą ir be būrio merginų grandinių Linos Masionytės ir Jurgitos Keblikaitės patirties vargu ar per 3 valandas būtų pavykę išvirti 250 cepelinų.

Svečiams cepelinai patiko, o bataliono vadas gyrė lietuvius, kad jie ne tik pavyzdingai tarnauja, bet ir neužmiršta savo tautos švenčių ir papročių.

Ministras J. Olekas Kosove tarnaujantiems Lietuvos kariams taip pat atvežė lietuviškų lauktuvių.

Vizito metu ministras J. Olekas taip pat susitiko su NATO Kosovo pajėgų vado pavaduotoju generolu majoru Gerhardu Stelzu, daugianacionalinės brigados vadu brigados generolu Džonu Davorenu ir Lenkijos-Ukrainos bataliono vadu pulkininku leitenantu Zenonu Brzuszko. Visi vadai pabrėžė Lietuvos karių profesinį pasiruošimą, discipliną akcentuodami, kad kiekvienos šalies indėlis į Aljanso vadovaujamas pajėgas šiuo kritišku Kosovui laikotarpiu yra ypač vertinamas.

 

Nuotraukos -- Eglės Mėlinauskienės

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media