Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Lietuvoje lankysis NATO karinio komiteto pirmininkas

2007.11.28

Lapkričio 28 – 30 d. Lietuvoje lankysis NATO karinio komiteto pirmininkas generolas Raymond Henault (Reimondas Eno),  kuris susitikimuose su Lietuvos valstybės ir krašto apsaugos vadovais aptars Lietuvos gynybos reformas, Aljanso karines operacijas ir iššūkius pasauliniam saugumui. 

Lapkričio 29 d. numatyti generolo R. Henault susitikimai su Lietuvos Prezidentu Valdu Adamkumi, Seimo Pirmininku Viktoru Muntianu ir Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų ir NATO reikalų komisijos pirmininkais, krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdu Tutkumi. 

Numatoma, kad pokalbiuose taip pat bus aptarti NATO šalyse, taip pat ir Lietuvoje, vykstantys kariuomenės transformacijos projektai, Aljanso karinė operacija Afganistane ir indėlis į šios šalies rekonstrukciją, regioninės saugumo aktualijos, Aljanso oro policijos misija Baltijos šalyse.  

„NATO šalys pradėjo transformaciją pasikeitus grėsmėms, išmokus nemažai karčių pamokų per praėjusio dešimtmečio konfliktus Europoje ir jos prieangyje. Šios transformacijos tikslas – pertvarkyti Aljanso gynybinius pajėgumus taip, kad jie pačiu efektyviausiu būdu būtų pajėgūs reaguoti į šių dienų grėsmes, kurių daugumos ištakos – toli nuo Aljanso sienų. Taip pat, įvertinus kolektyvinės gynybos teikiamus privalumus, kai aljanso narės įsipareigoja ginti viena kitą, galima teigti, kad būtent todėl ekspedicinių, perdislokuojamų, o ne statiškų ir stacionarių pajėgumų stiprinimas yra vienas svarbiausių transformacijos uždavinių.

 

Nedidelėms Aljanso narėms transformacija yra svarbus kelias, siekiant teisingai išnaudoti savo ribotus gynybos išteklius. Tokiai šaliai kaip Lietuva reikia modernios gynybos koncepcijos, kurią atitiktų pajėgumai, tinkamai parengtų ir aprūpintų karių skaičius. Šiuo atveju kokybė, o ne kiekybė yra prioritetas”, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus.

Lapkričio 30 d. NATO karinio komiteto pirmininkas vyks į Šiaulius, kur apžiūrės Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazę, kurioje dislokuoti NATO sankcionuotą Baltijos šalių oro policijos misiją vykdantys Aljanso naikintuvai. Šiuo metu Baltijos oro erdvę saugo Portugalijos kontingentas.  

Generolas R. Henault taip pat lankysis Karmėlavoje įsikūrusiame Valdymo ir pranešimų centre, iš kurio valdoma oro policijos misija. Minėtosios dienos popietę R. Henault išvyks iš Lietuvos. 

Kanados generolas R. Henault karinę karjerą pradėjo sraigtasparnio pilotu, 2001-2005 metais buvo Kanados ginkluotųjų pajėgų Gynybos štabo viršininku. 2004 m. lapkritį jis buvo išrinktas NATO karinio komiteto vadovu, o šias pareigas ėjo nuo 2005 m. 

NATO karinis komitetas yra aukščiausia Aljanso karinė vadovavimo struktūra, kuriai politiškai vadovauja Šiaurės Atlanto Taryba, Gynybos planavimo komitetas ir Branduolinio planavimo komitetas. 

Lapkričio  viduryje naujuoju NATO karinio komiteto pirmininku išrinktas Italijos gynybos štabo viršininkas admirolas Giampaolo Di Paola. Jis pareigas pradės eiti kitų metų birželį.

Kadenciją baigiantis NATO karinio komiteto vadovas su jį lydinčia delegacija į Vilnių atvyksta lapkričio 28 d. vakare.  

2013-02-12 11:31

hainmi

wHvSYR krdmyjtmjsyt
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media