Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Goro provincijoje tarnaujančius karius aplankė Danijos sausumos pajėgų vadas ir Lietuvos specialiosios misijos vadovas

2007.11.29

Lapkričio 24–27 d. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės šeštojoje pamainoje (PAG –6) tarnaujančius karius aplankė Danijos sausumos pajėgų vadas generolas majoras Polas Keskou (Poul Kæskou) ir Lietuvos specialiosios misijos vadovas Aleksandras Matonis su delegacijomis.

 

Vizito metu svečiai susitiko su PAG-6 vadu pulkininku Albertu Kondrotu ir kariais. PAG-6 vadas svečiams pristatė PAG užduotis, esmines problemas ir grėsmes PAG-6 atsakomybės rajone.

 

Danijos sausumos pajėgų vadas, Lietuvos specialiosios misijos vadovas ir PAG-6 vadas taip pat dalyvavo kas savaitę Čagčarane vykstančiame Saugumo Tarybos posėdyje, kuriame kartu su PAG-6 atstovais dalyvauja ir Gubernatoriaus biuro atstovai, Goro provincijos Nacionalinio saugumo departamento viršininkas ir Goro provincijos Policijos departamento viršininkas. Jame svečiai susipažino su esama saugumo situacija Goro provincijoje ir numatomais pasikeitimais.

 

Danijos sausumos pajėgų vadas gen. mjr. P. Keskou Goro provincijoje lankosi jau antrą kartą po to, kai prie Lietuvos vadovaujamos PAG prisijungė Danijos kontingento kariai – štabo karininkai ir viena mobilioji ryšio ir stebėjimo grupė. Paklaustas, ar pastebėjo pasikeitimų, generolas majoras atsakė: „Be abejo. Pirmiausia tai, kad šiuo metu PAG dėka, Goro provincija yra žinoma ir palaiko daug stipresnius ryšius su Afganistano sostine Kabulu. Tai ir yra vienas iš PAG veiklos vienas tikslų – stiprinti valdžios įtaką provincijoje”.

 

Gen. mjr. P. Keskou taip pat domėjosi įvykiais Goro provincijoje, PAG karių tarnyba. „Mane stebina tai, kaip puikiai mūsų kariai suvokia tai, kas vyksta aplinkui. Juk mūsų kariai – tai jauni karininkai, puskarininkiai, seržantai ir eiliniai. O šalyje, kurioje tradiciškai vertinamas amžius, jie puikiai bendrauja su vietiniais valdžios atstovais ir vyriausiais kaimų žmonėmis, – sakė P. Keskou.

 

Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovas A. Matonis PAG-6 kariams pristatė specialiosios misijos tikslus, užduotis ir ateities planus vystant Goro provinciją.

 

Pasak A. Matonio, pagal savo teisinį apibrėžimą specialioji misija yra nedidelė diplomatinė atstovybė, kurios užduotis – koordinuoti vystomąjį bendradarbiavimą Goro provincijoje, kurioje veikia Lietuvos vadovaujama PAG.

 

„Šiuo metu esame įsikūrę Kabule ir atliekame pagrindines diplomatinės atstovybės funkcijas. Bendraujame su Afganistano vyriausybe ir valdžios institucijomis kaip diplomatai kitose valstybėse. Taip pat įgyvendiname ir daugiašalę politiką, kitaip sakant, bendraujame su kitomis valstybėmis ir Afganistane veikiančiomis tarptautinėmis organizacijomis,” – pasakojo Lietuvos specialiosios misijos vadovas.

 

Matonis taip pat pabrėžė, kad šiuo metu Danijos indėlis į Lietuvos vadovaujamą PAG yra labai svarbus – ji yra atsiuntusi profesionalių štabo karininkų mūsų operacijos saugumui, planavimui bei civilių ir kariškių bendradarbiavimo projektams vykdyti. Taip pat mobiliąją ryšio ir stebėjimo grupę, kuri turi savo atsakomybės rajoną, kuriame įgyvendina PAG tikslus bei užduotis.

 

Išvykdamas gen. mjr. P. Keskou padėkojo PAG kariams ir vadui plk. A. Kondrotui už efektyvų bendradarbiavimą, palinkėjo kariams ir toliau sėkmingai vykdyti misiją Afganistano Goro provincijoje.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Viena iš pagrindinių PAG užduočių – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra karinė ir civilinė misija.

 

 

PAG-6 Visuomenės informavimo karininkas kapitonas Tomas Balkus

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media