Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

Tarptautinių pratybų „Amber Sea” metu „Kuršis” taps NATO laivų junginio nariu

2006.09.28
image

Rugsėjo 29-spalio 7 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vyks didžiausi šiais metais minų paieškos ir nukenksminimo laivų mokymai „Amber Sea 06”, kuriuos rengia ir jiems vadovauja Lietuvos karinės jūrų pajėgos.

 

Lietuvos kariniam laivynui šių pratybų pradžia yra labai svarbi: rugsėjo 29 d. minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Kuršis” (M51) oficialiai taps NATO laivų junginio SNMCMG1 (angl. Standing NATO MCM Group 1) pilnateisiu nariu – NATO junginio nariu.

 

„Amber Sea 2006” pratybose dalyvaus NATO minų paieškos ir nukenksminimo laivų junginys SNMCMG1, kuriam vadovauja Vokietijos karinių jūrų pajėgų komandoras Andreas Stricker. Junginį sudaro 10 karinių laivų iš devynių NATO šalių: Lietuvos, Vokietijos, Danijos, Belgijos, Olandijos, Estijos, Norvegijos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos.

 

Pratybose dalyvaus taip pat 3 laivai iš Baltijos eskadros BALTRON, kuriam vadovauja Latvijos karinių jūrų pajėgų komandoras Juris Roze. Pratybose dalyvaus ir kiti Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai. Šiais metais į pratybas atplauks 17 laivų.

 

Pratybų metu bus ieškoma nuo pasaulinių karų ir pokario laikotarpiu jūroje likusių torpedų, minų, giluminių ir aviacinių bombų ar kitų sprogmenų. Laivų įgulos atliks šaudymo, kovos už laivo gyvybingumą, skęstančiųjų gelbėjimo, navigacijos, sąveikos su orlaiviais ir ryšių pratimus. „Amber Sea 2006” dalyvaus ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai.

 

Šių metų vasarą Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Kuršis” (M51) dalyvavo galutinėje laivo patikroje Belgijoje. Patikros metu buvo vertinamas laivo ir jo įgulos pasirengimas dalyvauti NATO junginiuose, buvo tikrinama laivo techninė būklė, įgulos teorinės bei praktinės žinios valdant laivą, pasirengimas kovai už laivo gyvybingumą, ryšio procedūros, kita.

 

Tikrinimo komisija nusprendė, kad minų paieškos laivas „Kuršis” (M51) atitinka visus NATO keliamus reikalavimus laivui ir jo įgulai ir yra pasirengęs greta savo partnerių dalyvauti NATO minų paieškos ir nukenksminimo junginyje SNMCMG1.

 

„Kuršis” lapkričio pradžioje kaip NATO junginio dalis dalyvaus ir „PASSEX” mokymuose Lenkijoje bei lapkričio pabaigoje „Flotex Silver” pratybose Norvegijoje.

BALTRON (angl. Baltic squadron) buvo įkurtas 1997 metų lapkričio mėnesį. Jį sudaro laivai, kuriuos į eskadrą skiria Lietuva, Latvija ir Estija. Dabartinis Lietuvos įnašas – Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis” (N42). Viena pagrindinių BALTRON užduočių – vykdyti nuo Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas. Kartu šis junginys tarnauja kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.

 

Praėjusiais metais „Amber Sea 2005”pratybos vyko Estijoje. Lietuvą atstovavo Karinių jūrų pajėgų laivas „Vėtra”.

 

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės aplankyti NATO junginio laivus š. m. rugsėjo 30 d. ir spalio 1 d. nuo 14.00 iki 16.00 val. Kruizinių ir Karo laivų terminale.

Informacija žurnalistams. Rugsėjo 29 d. NATO junginio laivai švartuosis prie Kruizinių ir Karo laivų krantinės apie 8.30 val. , spaudos konferencija 9.45 val. junginio vadovavimo laive FGS „Werra”. Žurnalistus prašome registruotis iš anksto tel. 8 (46) 391 207 (vyr. ltn. Ramūnas Kažerskas). Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media