Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

Lietuvos kariuomenei bus perduoti vokiški šarvuočiai

2006.02.07
image

Vasario 9 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Rukla, Jonavos r.)vyks šarvuočių M113A2 perdavimo Lietuvos kariuomenei ceremonija.

 

Perdavimo ceremonijoje dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos sekretorė Jūratė Raguckienė, Logistikos valdybos vadas pulkininkas Virginijus Mažuika, pajėgų ir dalinių vadai.

Lietuvos kariuomenė 2004 metų pabaigoje iš Vokietijos kariuomenės įsigijo 200 šarvuočių M113A2 bei jų remontui reikalingus 50 aptarnavimo komplektus M113. Prieš pradedant šiuos šarvuočius eksploatuoti, konkurso būdu buvo išrinkta Vokietijos remonto įmonė, kurioje ir buvo atlikta šarvuočių techninė priežiūra, patikra ir remonto darbai.

 

Pirmieji 85 šarvuočiai į Lietuvos kariuomenės sandėlius buvo pristatyti praėjusių metų pabaigoje (pėstininkų, minosvaidiniai, medicininiai, vadovavimo, remontiniai šarvuočiai). Šarvuočiai bus sukomplektuoti techninės priežiūros ir eksploatacijos įrankiais, minosvaidine įranga, montuojamos ryšio priemonės. Sukomplektuoti šarvuočiai bus perduodami į dalinius.

Vokietijos remonto įmonė permontavo 8 pėstininkų šarvuočius į remontinius šarvuočius. Jiems buvo numatyta speciali įranga (gervė ir kranas). Keturi šarvuočiai, kurie turi gervę ir kraną, yra gavę „Skruzdėlės” vardą, o kiti keturi, ant kurių sumontuotas tik kranas, vadinami „Žiogo” vardu.

Šarvuočių viduje ir išorėje buvo įrengtos specialios įrankių ir priedų tvirtinimo vietos, įmontuotos papildomos sėdimos vietos, įrengtos radijo ryšio priemonių tvirtinimo vietos. Naujai modifikuoti šarvuočiai buvo testuojami, jiems parengta techninė dokumentacija bei mokomoji šarvuočių eksploatacijos medžiaga.

Pėstininkų šarvuočiuose išorėje sukonstruota apsauga šauliui, dėl pervežamų karių saugumo iškelti į išorę kuro bakai.

Lietuvoje šarvuočiai buvo tikrinami bandomuoju 10 km. važiavimu.

 

Žurnalistų dėmesiui. Perdavimo ceremonija vyks vasario 9 d. MPB Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Rukla, Jonavos r.). Pradžia – 10 val. Žiniasklaidos atstovai į perdavimo ceremoniją iš Vilniaus galės nuvykti Krašto apsaugos ministerijos transportu. Norinčius vykti prašome iš anksto registruotis tel. 8 (5) 2735 519 (Asta Dūdienė) arba elektroniniu paštu [email protected], nurodant vardą, pavardę, atstovaujamą organizaciją.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media