Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu” - žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui

2006.01.04
image

Sausio 8 d., sekmadienį, Vilniuje vyks tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu”, skirtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminti. Penkioliktąjį kartą vyksiantį bėgimą sostinės gatvėmis organizuoja Krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija.

Bėgimo dalyviai startuos iš Antakalnio kapinių, kur prieš tai bus padėtos gėlės ant 1991 m. žuvusių Laisvės gynėjų kapų, finišuos – prie televizijos bokšto. Bėgimo trasa nusidrieks Kuosų, Jūratės, L. Sapiegos, Antakalnio, Žirmūnų, Šeimyniškių gatvėmis, Konstitucijos prospektu, Narbuto gatve, Laisvės prospektu, L. Asanavičiūtės, A. Kavoliuko, Sausio 13-osios gatvėmis. Dalyviai turės įveikti 9 kilometrų atstumą.

 

Pagarbos bėgimas – nevaržybinis, o dalyvavę bėgime bus apdovanoti prizais ir atminimo dovanomis, jų įsteigta įvairiausių: vyriausiam ir jauniausiam bėgimo dalyviui ir dalyvei, greičiausiam vilniečiui ir vilnietei, didžiausiam dalyvavusiam kolektyvui ir kt.

 

Šiais metais, kaip ir pernai, bėgime aktyviai dalyvaus kariai ir Karo akademijos kariūnai. Tikimasi sulaukti apie 3000 dalyvių iš visos Lietuvos.

 

Bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu” pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais ir vyksta kasmet. Šia gražia tradicija pagerbiamas Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimas.

 

 

 

XV TRADICINIO TARPTAUTINIO PAGARBOS BĖGIMO

„GYVYBĖS IR MIRTIES KELIU” PROGRAMABėgimo schema

 

 

 

 

 

 

10.00-11. – Bėgimo dalyvių registracija (privaloma kiekvienam bėgimo dalyviui išskyrus karinius dalinius, kurie turi gydytojo užvizuotas paraiškas). Kiekvienas dalyvis gauna dalyvio kortelę ir nurodytoje vietoje savo parašu tvirtina, kad už savo sveikatą ir visas pasekmes bėgimo metu atsako pats. Finišavęs – paduoda kortelę ir gauna medalį ir lankstinuką. Karinių dalinių atstovams korteles paima žmogus, atsakingas už karių lydėjimą į bėgimą.11.45 – Gėlių padėjimas ant žuvusiųjų kapų.

11.55 – Organizatorių ir svečių kalbos.

12.00 – Raketų salvė skelbs bėgimo startą.

13.10 – Gausiausių komandų apdovanojimas.

13.20 – Gėlių padėjimas prie Televizijos bokšto stogastulpių.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media