Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Kalėdų Senelio klajonės Afganistano kalnuose

2005.12.28
image

Gruodžio 25 d. Goro provincijoje tarnaujantys PAG-2 kariai sulaukė neįprasto svečio – į stovyklą atvyko Kalėdų Senelis.

Anksti rytą PAG-2 ginkluotas greitojo reagavimo būrys sušoko į visureigius HMMWV ir išvyko patikrinti gautos informacijos, kad Goro provincijos kalnuose klajoja vienišas keleivis. Žvalgybos pranešimų buvo daug ir visi labai prieštaringi: vieni šaltiniai tvirtino, kad keleivis su ilga balta barzda ir esą labai panašus į patį Osamą, kiti – kad tai iš Čagčarano ligoninės pabėgęs pacientas, treti tvirtino jį esantį žymiausią Goro provincijos narkobaroną... Kariai pasiruošę viskam greitai aptiko vienišiaus pėdsakus ir nusprendė klajūną sulaikyti bei išsiaiškinti jo tapatybę...

Netrukus PAG-2 stovykloje buvo gautas vado nurodymas rikiuotis ir atsivėrus vartams, lydimas dviejų greito reagavimo būrio HMMWV visureigių, į stovyklą ant pilko asiliuko, apkrauto dovanų maišais, įjojo pats...Kalėdų Senelis.

Net ir šis visame pasaulyje žinomas asmuo neišvengė bendros patikrinimo procedūros. Kariai, apžiūrėję asiliuką ir patikrinę veidrodžiais jo apačią, įsitikino, kad jis nekelia pavojaus ir leido Kalėdų Seneliui nulipti bei palydėjo prie mikrofono. Kalėdų Senelis trimis kalbomis, lietuviškai, angliškai ir daniškai palinkėjo visiems kariams linksmų Šv. Kalėdų ir pakvietė juos į kalėdinį vakarą. Ypatingo senelio dėmesio sulaukė kariai, gimę per Kalėdas – jiems buvo padovanoti laikrodukai, kad nepamirštų savo gimtadienių.

Netikėčiausią dovaną PAG-2 vadui plk. Gintarui Ažubaliui įteikė vietos policijos viršininkas plk. Aizula Saliche. Jis padovanojo PAG-2 kariams rankų darbo afganišką kilimą pasveikindamas juos su Kalėdomis.

Besišypsantys lietuvių, danų, amerikiečių kariai, afganų vertėjai, Čagčarano policijos viršininkas ilgai fotografavosi su Kalėdų Seneliu ir su jo pavydėtinos kantrybės asiliuku.

Šiek tiek vėliau Kalėdų Senelis apjojęs ant asiliuko visą stovyklą ir pasveikinęs karius, saugančius stovyklavietę sargybos bokšteliuose, pasislėpė vienoje iš palapinių, kad pailsėtų prieš šventinį kalėdinį vakarą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media