Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

64 Vilniaus aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai Karo akademijoje baigė būrių vadų kursus

2005.07.28

Liepos 28 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ramovėje 30 aukštųjų mokyklų absolventų ir 34 studentams buvo įteikti pažymėjimai, suteikiantys pėstininkų būrio vado kvalifikaciją ir atsargos leitenanto laipsnį. Tarp baigusiųjų šiuos kursus - 10 merginų.

 

Pažymėjimus ir vadų kursų baigimo ženklus jaunuoliams įteikė Karo akademijos viršininko pavaduotojas-štabo viršininkas plk. ltn. Aleksandras Kucharevas; jaunuolius palaimino akademijos kapelionas kpt. Vytautas Langas.

 

Pasak plk. ltn. Aleksandro Kucharevo, kariai specialistai jau nebe pirmi metai sėkmingai dalyvauja tarptautinėse operacijose. Pastaruoju metu į tarptautines operacijas vyksta vis daugiau aktyviojo rezervo karių. Vadovavimo įgūdžiai, įgyti studijų metu, padeda jiems puikiai susidoroti su užduotimis. Pavyzdžiui, karininkui teisininkui išvykus į taikos palaikymo misiją, jo humanitarinės ir karo teisės žinios yra neįkainojamos tiek vedant derybas su vietos valdžios atstovais, tiek krizių situacijose. Kartu jis tvirtai jaučiasi ir kaip karys, kadangi būrių vadų kursuose įgijo tam tikrą kovinį pasirengimą ir gerai išmano taktiką, topografiją, karo inžineriją, ginkluotę, ryšius.

 

Ši studentų laida yra paskutinė. Nuo šiol Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje du kartus per metus vyks tik aukštųjų mokyklų absolventų būrių vadų kursai.

 

Kaip parodė Karo akademijos Mokslo centre atlikti sociologiniai tyrimai, daug studentų pradeda šį trejų metų kursą, tačiau dėl įvairių gyvenimo aplinkybių neįstengia jo baigti. Pv.z; prieš trejus metus šiuo kursus akademijoje pradėjo 90 studentų, o baigė tik 34.

 

Vilniaus aukštųjų mokyklų absolventams būrių vadų kursai Lietuvos karo akademijoje pradėti rengti 2000 metais. Lietuvos kariuomenės rezervą jau papildė 270 atsargos leitenantų.

 

Aukštąjį išsilavinimą turintys jaunuoliai, norintys gauti leitenanto laipsnį, mokosi 6,5 mėnesio. Per 3 mėnesius Ruklos Mokomajame pulke jie išeina bazinį kario kursą, po to 3,5 mėnesio mokosi Karo akademijoje arba Puskarininkių mokykloje - išklauso pėstininkų būrio vado kursą. Dvi savaites kursų klausytojai atlieka stažuotę kariniuose daliniuose, kur eina būrių vadų pareigas. Kursai baigiami ginkluotės, inžinerijos, topografijos ir kitais egzaminais. Galutinis įvertinimas yra kvalifikacinis taktikos egzaminas.

 

Alina Žebrauskaitė (tel. 234 90 07, Karo akademija).

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media