Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Išleista septintoji kapitonų kursų klausytojų laida

2005.04.26

 

Balandžio 22 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje išleista septintoji kapitonų kursų klausytojų laida. Iškilmingoje aplinkoje kariuomenės vadas gen. mjr. Valdas Tutkus 17 karininkų įteikė pažymėjimus, suteikiančius kuopos vado (bataliono štabo karininko) kvalifikaciją ir baigimo ženklus.

"Esu giliai įsitikinęs, kad kario tarnyba, palyginus su darbu kitose institucijose, nėra darbas. Tai - gyvenimo būdas. Kario uniforma įpareigoja nebūti abejingais savo valstybės, artimųjų likimui. Didžiuojuosi būdamas kariuomenės, kuri yra ne tik mūsų šalies, bet ir Europos, NATO šviesulys, vadu, ir linkiu jums pačių sudėtingiausių, pačių sunkiausių, pačių garbingiausių ir sėkmingiausių metų ateity", - sakė sveikindamas absolventus kariuomenės vadas.

Karininkus taip pat sveikino buvęs krašto apsaugos ministras Lietuvos ambasadorius Norvegijos karalystėje J.E .Česlovas Vytautas Stankevičius ir l.e. akademijos viršininko pareigas plk. Algimantas Vyšniauskas.

Už puikią galimybę pagilinti ne tik karines, bet ir anglų kalbos žinias kapitonų kursų instruktoriams absolventų vardu padėkojo kpt. Vidas Vasiliauskas.

Kapitonų kursų viršininkui mjr. Gintarui Smaliukui buvo įteiktas skeptras su trimis žvaigždutėmis nusagstytais geležiniais rutuliais - kapitonų kursų simbolis.

Geriausiu šios laidos absolventu kapitonų kursų instruktoriai pripažino kpt. Aurelijų Alasauską. Šis absolventas savo žinias stengėsi intensyviai tobulinti nuo pat kurso pradžios ir visą mokymosi laikotarpį išlaikė nelengvą ir didelės įtampos reikalaujantį mokymosi tempą. Kurso metu atsiskleidė ir jaunojo karininko lyderio savybės, sugebėjimas vadovauti taikant aukštus standartus, motyvuoti remiantis asmeniniu pavyzdžiu. Geriausias absolventas buvo apdovanotas nuotraukų albumu "Lietuvos karo akademija".

Pasak kapitonų kursų instruktorių, kurso pradžioje kai kuriems karininkams viskas ėjosi ne taip sklandžiai. Trūko taktikos žinių, susidūrė su anglų kalbos vartojimo sunkumais, tačiau po kiek laiko susikaupė ir valingai kruopščiai dirbdami pasiekė tikrai gerų mokslo rezultatų.

Absolventų teigimu, itin daug naudos davė kurso pabaigoje surengti brigados lygmens mokymai "Common Effort", kurių metu klausytojai ėjo brigados štabo karininkų ir batalionų vadų pareigas, vykdė priešo stabdymo, gynybos ir puolimo operacijas. Tobulinant kapitonų kursų programą paskutiniaisiais metais į pratybas vis gausiau įtraukiami įvairių Lietuvos karinių vienetų kariai.

Anot kapitonų kursų viršininko mjr. Gintaro Smaliuko, šių pratybų tikslas - supažindinti jaunesniuosius karininkus su darbu įvairiose brigados štabo pozicijose, brigados štabo darbu mūšio metu, treniruoti vadovavimo ir valdymo, ryšio procedūras bei sprendimų priėmimo procesą mūšio metu.

Kapitonų kursų viršininko nuomone, visiems klausytojams neblogai sekėsi planuoti ir vykdyti gynybines operacijas, kontratakuoti, atlikti pridengimą ir daugelį kitų kovos užduočių. Antra vertus, kiekvienose pratybose atsiskleidžia vis kiti karinio mokymo trūkumai, kuriems ateityje reikia skirti daugiau dėmesio ir laiko. Tik taip įmanoma pasiekti mokymo tikslų.

"Generolo Jono Žemaičio karo akademijos vadovybė ir mes, kapitonų kursų instruktoriai, siekiame aukščiausios jaunesniųjų karininkų mokymo kokybės, kad būtų užtikrinti Lietuvos kariuomenės poreikiai. Todėl nuo 2006 metų kapitonų kursai bus plečiami. Šiuos kursus privalės baigti visi jaunieji Lietuvos kariuomenės karininkai. Tikiu, kad anksčiau ar vėliau mes šį tikslą pasieksime", - sakė mjr. Gintaras Smaliukas.

 

Alina Žebrauskaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media