Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Ukraina nori mokytis iš Lietuvos patirties

2004.04.15
image

Ukrainos pasirengimas integracijai į NATO ir galimos Lietuvos pamokos, Lietuvos ir Ukrainos karių dalyvavimas tarptautinėse misijose Balkanų regione, Irake - šios ir kitos temos buvo aptartos balandžio 15 d. įvykusiame krašto apsaugos ministro Lino Linkevičiaus ir Ukrainos gynybos ministro Eugenijaus Marčuko susitikime. E. Marčukas balandžio 15-16 d. Vilniuje vieši su oficialiu vizitu.

 

Ukraina yra deklaravusi strateginį siekį tapti NATO nare, todėl, pasak E. Marčuko, "mus domina Lietuvos žingsnių į Aljansą patirtis. Mums labai reikalinga bet kokia informacija iš jūsų patirties" .

Neseniai Ukrainos gynybos ministras Briuselyje pristatė parengtą naują gynybos strategiją, kariuomenės reformos projektus.

 

Ministro L. Linkevičius teigimu, Krašto apsaugos ministerijos ekspertai galėtų pasidalyti patirtimi doktrinų rengimo, biudžeto sudarymo, resursų planavimo, viešųjų ryšių bei kitose svarbiose pasirengimo narystei NATO srityse.

 

Krašto apsaugos ministras L. Linkevičius informavo svečią, kad Lietuva svarstys galimybę padindinti savo karių skaičių taikos palaikymo misijoje Kosove bendrame Ukrainos ir Lenkijos batalione POLUKRBAT ir įvardinti šį batalioną kaip trišalį karinį projektą. E. Marčukas labai teigiamai įvertino tokios idėjos perspektyvą.

 

Ministrai aptarė karių dalyvavimą Irake, susidariusią padėtį šioje šalyje. Ukrainos gynybos ministras pažymėjo, kad, nepaisant sudėtingų tarnybos sąlygų, Ukraina neketina atšaukti savo karių iš Irako.

 

Tarptautinės koalicijos pajėgų operacijoje Irake dalyvauja 1600 Ukrainos karių.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media