Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Užsienio valstybių karininkai baigė krizių valdymo kursus Lietuvoje

2004.03.26

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje baigėsi intensyvūs dviejų dienų krizių valdymo kursai. Karininkai iš Moldovos, Ukrainos ir Azerbaidžano išėjo Krizių valdymo centro prie Krašto apsaugos ministerijos specialistų parengtą programą.

Krizių valdymo centro specialistai paskaitų ciklą rengė remdamiesi naujausiais šios srities duomenimis ir savo asmenine patirtimi, įgyta lankantis NATO būstinėje Briuselyje, kitų valstybių krizių valdymo centruose.

Vienas iš lektorių tikslų – pademonstruoti skirtumą tarp krizių ir ekstremalių situacijų. Buvo analizuojamos galimos politinės, karinės, ekonominės, viešojo saugumo grėsmės.

Karo akademijoje užsienio svečiai ne tik mokėsi. Jiems buvo sudaryta ir turininga kultūrinė programa. Pirmąją dieną po paskaitų jie išvyko susipažinti su Vilniaus senamiesčiu, antrąją – į svečius pakvietė Krizių valdymo centras. Čia svečiai galėjo savo akimis įsitikinti, kad viskas, apie ką buvo kalbama paskaitose, šiame centre įgyvendinama praktiškai.

Civilinės saugos departamento prie KAM Operacijų skyriaus viršininkas Viktoras Burbulis užsienio karininkams parengė išsamų civilinės gynybos sistemos pristatymą, po kurio svečiams tapo aišku, kaip Lietuvoje įgyvendinama civilinė gynyba, kokia jos struktūra, įstatymai, kaip veikia Valstybinis ekstremalių situacijų valdymo centras. Antrasis to paties prelegento pranešimas – perspėjimo organizavimas. Kaip perduodami signalai ekstremalios situacijos atveju svečiai galėjo pamatyti nedidelės ekskursijos metu.

2002 metais įkurtas Krizių valdymo centras atitinka visus tokiam centrui keliamus tarptautinius reikalavimus. Kaip ir analogiškame NATO padalinyje čia yra ir vadinamasis Situacijų centras, į kurį suplaukia visa informacija apie krizių situaciją pasaulyje. Čia renkama, analizuojama, apdorojama informacija apie potencialias krizes iš visų valstybių, kuriose atliekamas stebėjimas.

Atsisveikindami su Lietuva, užsienio valstybių karininkai sakė likę labai patenkinti dėstymo kokybe, lektorių išradingumu pateikiant medžiagą ir gyvenimo sąlygomis Karo akademijoje.

Ukrainos gynybos ministerijos Tarptautinių ryšių departamento Vertimų skyriaus viršininkės kpt. Natalijos Pančenko teigimu, kursai bus naudingi jos tolesnei karjerai. "Dažnai tenka dalyvauti tarptautinėse derybose, kurių darbotvarkėje krizių valdymo klausimai yra neišvengiami. Po šio seminaro mano žinių bagažas pasipildė ir galėsiu daug išsamiau atsakyti į kai kuriuos klausimus", – teigė N. Pančenko.

Azerbaidžano gynybos ministerijos Informacijos skyriaus specialisto mjr. Rašado Mammadovo žodžiais tariant, krizių valdymo tematika šiuolaikiniame pasaulyje yra viena iš aktualiausių. "Kai kurių kataklizmų – žemės drebėjimų, potvynių – mes galime likviduoti tik pasekmes, tačiau yra nemažai krizių, kurių galime išvengti tinkamai ir laiku taikydami prevencijos priemones. Todėl šie kursai yra ir bus aktualūs absoliučiai visų valstybių kariams", – sakė atsisveikindamas mjr. Rašadas Mammadovas.

Svečias iš Moldovos gynybos ministerijos mjr. Alexandru Dudau teigė, kad šie intensyvūs kursai tiesiogiai atitinka jo domėjimosi sritį ir pareigas, kadangi ministerijoje jis atsakingas už sąveiką su kitomis institucijomis krizių situacijose. "Palyginęs mūsų valstybės krizių valdymo sistemą su jūsų matau daug bendro, bet kartu yra ir skirtumų. Man buvo naudinga susipažinti su Lietuvoje įdiegtomis naujovėmis ir tikiuosi kai ką panaudoti savo veikloje", – sakė mjr. Alexandru Dudau, nuoširdžiai kviesdamas ir kursų kolegas, ir lektorius būtinai apsilankyti jo šalyje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media