Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuvos karo akademijoje įvyko seminaras "Palydoviniai ryšiai"

2002.11.27
Lapkričio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko seminaras "Palydoviniai ryšiai", kurį surengė Taktikos katedros Valdymo ir ryšių sekcija.
Pasak renginio organizatoriaus l.e.p Taktikos katedros viršininko mjr. Algimanto Monkeliūno, Lietuvai gavus pakvietimą tapti NATO nare, turėtume žinoti, kokius karinius ryšių palydovus naudoja NATO valstybės.Lapkričio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko seminaras "Palydoviniai ryšiai", kurį surengė Taktikos katedros Valdymo ir ryšių sekcija.
Pasak renginio organizatoriaus l.e.p Taktikos katedros viršininko mjr. Algimanto Monkeliūno, Lietuvai gavus pakvietimą tapti NATO nare, turėtume žinoti, kokius karinius ryšių palydovus naudoja NATO valstybės.
Jau pasirengimo narystei periodu vienas iš ginčytinų transatlantinio dialogo klausimų buvo technologijų bei pajėgumų atotrūkis tarp JAV ir Europos sąjungininkių. JAV išlaidos gynybai maždaug dvigubai viršija lėšas, kurias šioms reikmėms skiria visos NATO valstybės Europoje kartu sudėjus. Todėl, mjr. A. Monkeliūno teigimu, reikia galvoti, kaip minėtą atotrūkį sumažinti. Ar tai įmanoma turint ribotus resursus? Moderniosios technologijos ne visada laimi. Tam reikia ir žinių.
Todėl, organizuodamas šį seminarą, l.e.p.Taktikos katedros viršininkas galvojo apie tai, kad Lietuvos kariuomenės valdymui būtina turėti kuo daugiau informacijos apie sparčiais tempais kintančio pasaulio technikos pasiekimus: ryšių sistemas, informacijos gavimo, perdavimo ir apdorojimo priemones. Toks buvo pagrindinis seminaro tikslas.
Renginyje buvo apžvelgta Lietuvos kariuomenės dalinių valdymo sistema, kontrolės ciklo automatizavimas. Taip pat susipažinta su palydovinių ryšių vystymosi raida, teikiamomis paslaugomis, palydovinių telekomunikacinių sistemų dabartimi ir ateities projektais bei su NATO valstybėse naudojamais palydovais.
Daug dėmesio buvo skirta GSM technologijoms, atsižvelgiant į spartų GSM ryšio vystymąsi į trečiosios kartos tinklus. Aptartos šių technologijų panaudojimo galimybės gynybos reikmėms.
Seminare taip pat buvo kalbėta apie Lietuvos valstybinio GPS (globalinės padėties nustatymo prietaisų) tinklo sudarymą, GPS stočių panaudojimą bei GPS prietaisus – jų tikslumą ir galimybes.
Be Karo akademijos lektorių pranešimus skaitė Gynybos štabo J-6 viršininkas plk. ltn. Arvydas Plėštys ir informacinių sistemų organizavimo skyriaus vyr. specialistas kpt. Albertas Dusevičius, KTU prof. Arminas Ragauskas, šio universiteto doc. Algis Mašonis, VGTU Geodezijos katedros doc. Eimuntas Paršeliūnas ir UAB "Fedingas" direktoriaus pavaduotojas Saulius Narusevičius.
Alina Žebrauskaitė8 5 2126702
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media