Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Fizikos institutu

2002.11.27
Lapkričio 26 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Karo akademijos ir Fizikos instituto.
Sutartį pasirašė Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Algis Vaičeliūnas ir Fizikos instituto direktorius prof. Vidmantas Remeikis. Fizikos institutą taip pat atstovavo direktoriaus pavaduotojas prof. habil. dr. Algimantas Undzėnas ir mokslinis sekretorius doc. dr. Ramutis Kazys Kalinauskas.
Kaip sakė po sutarties pasirašymo Fizikos instituto direktorius prof. Vidmantas Remeikis, šiuolaikinis mokslas pasižymi ypatybe, kad patys geriausi, patys įdomiausi rezultatai gaunami netikėčiausių sričių sandūroje, todėl tokių, iš pirmo žvilgsnio, skirtingų institucijų kaip Karo akademija ir Fizikos institutas, bendradarbiavimas yra labai sveikintinas. Svarbiausia, kad originalioms užduotims realizuoti būtų surasti realūs pajėgumai.
Sutartį pasirašiusios institucijos ketina bendradarbiauti tiriant teršalus ir sprogstamąsias medžiagas įvairiais fizikiniais metodais - masės spektroskopijos ir kitais būdais. Ypatingas dėmesys bus skiriamas mokslinių metodų taikymui teršalų bei sprogstamųjų medžiagų detekcijai. Šioje srityje bus naudojami lazeriai, kur tiek Fizikos instituto, tiek Karo akademijos Taikomųjų mokslų katedros mokslininkai yra sukaupę nemažos patirties.
Sutartyje numatyta partnerystė integravimosi į NATO programose ir projektuose, studijų ir mokslinių tyrimų koordinavimas, visų lygių specialistų rengimas.
Karo akademijos mokslininkams ši sutartis bus ypač naudinga, kadangi Fizikos institutas yra savo srities lyderis. Jo atstovų teigimu, per metus Fizikos institute dirbantys 100 mokslinių darbuotojų skaito pranešimus 200 mokslinių konferencijų, į tarptautinius žurnalus parašo per 270 mokslinių straipsnių.
Kęstučio DIJOKO nuotr.: KA viršininkas plk. Algis Vaičeliūnas ir Fizikos instituto direktorius prof. Vidmantas Remeikis
Alina Žebrauskaitė8 5 2126702
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media