Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

"RUDENS GRIAUSTINIS" – "Žemaitijos" pratybos Pabradėje

2001.11.23
Iš karto po Lietuvos karių dienos prasideda intensyvios pratybos. Nuo pirmadienio, lapkričio 26 d., motorizuotoji pėstininkų brigada "Žemaitija" Centriniame kariuomenės poligone organizuoja pratybas "RUDENS GRIAUSTINIS". Tai – taktiniai mokymai su kovine šaudyba, rengiami jau antrus metus.
Šiemet "RUDENS GRIAUSTINIS" vyks iki gruodžio 2 dienos. Pratybų tema – "Batalionas puolime, batalionas gynyboje" su koviniu šaudymu iš minosvaidžių, prieštankinių ir šaulių ginklų. Padaliniai šaudymą atliks būrio sudėtyje dienos ir nakties metu. Ypač sudėtingas šaudymas naktį.
Šiemet mokymai – dvišaliai. Juose pagrindiniai dalyviai yra du brigados "Žemaitija" batalionai – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalionas Tauragėje ir Kunigaikščio Vaidoto batalionas Šiauliuose.
Mokymuose dalyvaus per 800 karių, 147 vienetai įvairios karinės technikos bei 4 lėktuvai. Visa tai iš MPB "Žemaitija" štabo, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio, Kunigaikščio Vaidoto, taip pat iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų, karinių oro bei savanorių pajėgų.
Dalyvaus ne tik profesionaliosios tarnybos kariai, bet ir šauktiniai. Kai kuriems iš jų šios pratybos – vienas paskutiniųjų išbandymų prieš tarnybos pabaigą. Tačiau pratybose dalyvaus ir vėlesnių šaukimų kariai.
"RUDENS GRIAUSTINIS" vyks Centriniame kariuomenės poligone Pabradėje dėl to, kad jis vienintelis atitinka tokio lygio mokymų reikalavimus. Karių su visa technika perdislokavimas iš Žemaitijos į Pabradę – taip pat pratybų dalis.
Karių su visa technika perdislokavimas ir kovinis šaudymas – sudėtingos užduotys, todėl ypatingas dėmesys bus skiriamas saugumo užtikrinimui. Taip pat, kaip įprasta, bus griežtai laikomasi aplinkosaugos reikalavimų.
Pratybose kariams teks išbandyti savo fizinę bei psichologinę ištvermę. Ugdyti ištvermę – taip pat vienas iš pratybų tikslų. Jose bus tobulinami 2 batalionų štabų karių, padalinių vadų įgūdžiai organizuojant bei vykdant gynybą ir puolimą (vienas batalionas puola, kitas ginasi), gerinama batalionų sąveika su aukštesniu štabu, tobulinami batalionų karių įgūdžiai, organizuojant bei vykdant tolimą žygį, tobulinami batalionų karių šaudymo būrio sudėtyje įgūdžiai.
Pasibaigus pratyboms, karių dar lauks ir žygis atgal į nuolatinę dislokacijos vietą.
Pratyboms vadovaus Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" vadas pulkininkas leitenantas Česlovas Šlėgaitis.
Žurnalistų dėmesiui! Gruodžio 1 d., šeštadienis, pratybose - svečių ir žiniasklaidos diena. Galėsite plačiau susipažinti su mokymais. Apie tai informuosime vėliau.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media