Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Įkurtuvės Kęstučio batalione

2001.11.21
Tauragės rajone Sakalinės miškuose įsikūrusio Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai šiemet karių dieną švęs jau naujose kareivinėse. Prieš pat Lietuvos karių dieną buvo iškilmingai perkirpta naujų kareivinių atidarymo juostelė.
Šiuolaikiniame trijų aukštų pastate įrengtos visos patalpos, kurios reikalingos kareiviams: ginklų saugyklos ir tvarkymo kambariai, sporto salė, rūbų ir avalynės džiovykla, erdvios mokymo klasės, dušai, prausyklos, miegamieji kambariai. Patalpos suprojektuotos taip, kad kariai galėtų gyventi ir tvarkytis atskiromis kuopomis. Miegamuosiuose kambariuose bus apgyvendinama po devynis žmones.
Kaip sakė Kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Kronkaitis, šios kareivinės yra pirmosios, kurios pastatytos Nepriklausomoje Lietuvoje. Prieš ketverius metus sukūrus Lietuvos kariuomenės vystymo planus, prioritetu buvo pasirinktas karys, jo aprūpinimas ir parengimas. Tačiau pertvarkant batalionus teko rinktis ne naujas statybas, bet remontuoti ir rekonstruoti sovietines kareivines. Vis dėlto Tauragėje senieji "barakai" galėjo tikti tik sandėliams, todėl į planus buvo įtrauktos naujų pastatų statybos.
Prieš metus pradėjusi darbus Klaipėdos UAB "Hidrostatyba" pastatė dviejų kareivinių pastatus: viename galės gyventi 180, kitame – 150 kareivių. Taip pat perstatyta ir katilinė, pertvarkytos komunikacinės trasos, tebevyksta valgyklos pastato rekonstrukcija.
Bataliono vadas mjr. Valdemaras Rupšys atidarymo metu padėkojo visiems buvusiems šio bataliono vadams, nes kareivinių statybos paruošiamieji darbai buvo pradėti prieš kelerius metus. Šios lietuviškos kareivinės krašto apsaugos biudžetui kainavo apie 8 mln. Lt., tačiau tai - ilgalaikė investicija į Lietuvos eilinio kareivio tarnybą. Būtent tokį požiūrį labai vertina užsienio šalių gynybos specialistai ir kariškiai. Šalies kariuomenės pagrindą sudaro paprasti kariai, todėl nuo to, kaip jie aprūpinti, kokiomis sąlygomis tarnauja, priklauso, koks bus jų karinio pasirengimo lygis bei moralinis potencialas ginti savo kraštą.
Apžiūrėjus naująsias kareivines svečiai užsuko ir į dabartines, kuriose dar tebegyvena kareiviai. Nors vaizdas čia tikrai prastesnis, tačiau aplinka tvarkinga. Užkalbinti kariai sakė, kad jau matė naujas kareivines, bet kraustysis į jas tik po mokomųjų pratybų, kurios vyks Pabradėje. Kareiviai juokavo, kad naujose patalpose reikės dar labiau rūpintis švara ir tarka, nes viskas nauja, šviesu, tačiau laukia, kada galės įsikurti naujoje vietoje. Bataliono vadas tikisi, kad Aprūpinimo departamentas greitu laiku atveš baldus ir reikiamą įrangą, kad kareiviai galėtų apsigyventi naujose patalpose. Dalyje buvusių kareivinių bus įrengtos mokymo patalpos ir sandėliai.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media