Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Baltijos gynybos koledžo pratybos - Lietuvoje

2001.11.20
Lapkričio 19 d. prasidėjo Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) organizuojamos mokomosios pratybos Lietuvoje "Brave Gedimino", kurios tęsis iki lapkričio 23-iosios – Lietuvos karių dienos.
Programoje – praktinės pratybos Tarptautiniame Vilniaus oro uoste bei rytiniame Lietuvos pasienyje, kurias planavo patys kursantai. Lapkričio 22 d. Nepriklausomybės aikštėje ir aplinkinėje teritorijoje – pažintinės pratybos "Red bridge", paminint 1991 m. Parlamento gynimo istoriją.
Mokomosiose pratybose ir teorinė dalis – įvairių Lietuvos kariuomenės pareigūnų pranešimai apie Lietuvos karines sausumos, jūrų, oro, savanorių pajėgas, profesinės krašto apsaugos sistemos karių rengimą, Lietuvos kariuomenės integraciją į NATO, kt.
Lapkričio 23 d. BALTDEFCOLā€™o studentai dalyvaus ir Lietuvos karių dienos renginiuose.
Pratybose dalyvauja apie 41 aukštesniųjų karininkų ir 6 pulkininkų kursų klausytojai ne tik iš Baltijos šalių, bet ir iš Bosnijos ir Hercegovinos, Čekijos, Danijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos, Vokietijos.Kursų, trunkančių 11 mėnesių, metu BALTDEFCOLā€™e studijuojantys karininkai ne tik mokosi Estijoje, Tartu mieste esančiame koledže, bet ir važiuoja į įvairias šalis. Šios mokomosios pratybos Lietuvoje – planinė kursų dalis.
Pirmą kartą pratybos organizuojamos ir pulkininkų kursų klausytojams. Juose Lietuvai atstovauja vienas pulkininkas leitenantas – Aleksandras Kucharevas.
Baltijos gynybos koledžas (BALTDEFCOL - Baltic Defence College) – įkurtas 1999 m. vasario 25 d. Tartu mieste Estijoje. Tai tarptautinė karinio mokymo įstaiga, rengianti Baltijos valstybių štabų karininkus, kurie tarnautų savo šalių gynybos ministerijose, kariuomenių ir tarptautiniuose (pavyzdžiui, NATO) štabuose nuo brigados lygio ir aukščiau, būtų gynybos atašė arba dėstytų karo mokslus nacionalinėse karo akademijose.
Dauguma koledžo dėstytojų yra Vakarų šalių karininkai. Mokymo turinys pritaikytas konkrečioms Baltijos valstybių sąlygoms, atsižvelgiant į jų geostrateginius ypatumus ir turimas karines pajėgas. Mokymo procese stengiamasi kuo daugiau taikyti NATO procedūras ir standartus. Koledžo tarybai, koordinuojančiai jo veiklą, pirmininkauja Švedija. Iš Baltijos šalių pusės 2001 metais koordinatorė yra Lietuva. Baltijos valstybių prašymu Danija skyrė Baltijos gynybos koledžo komendantą (vadovą) – brigados generolą Michael H. Clemmesen, buvusį Danijos gynybos atašė Estijai, Latvijai ir Lietuvai.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media