Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Žiniasklaidos atstovai kviečiami apsilankyti pratybų „Baltijos šeimininkas 2010

2010.06.02
image

Birželio 3 d. žiniasklaidos atstovai kviečiami iš arti susipažinti su tarptautinių stalo pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" (Baltic Host 2010) štabo darbu. Kartu pratybose planuoja apsilankyti Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė bei LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atstovai.

 

Pratybų štabe kartu dirba krašto apsaugos sistemos ir civilinių institucijų atstovai. Jie sprendžia įvairias pagal pratybų scenarijų susidariusias situacijas. Tai yra priimančios šalies paramos pratybos, todėl į menamas valstybes Brasana, Matau ir Pinges atvyksta iki brigados dydžio kariniai vienetai. Kaimyninėje Samoros valstybėje susidariusi artima krizei situacija, atvyksta pabėgėliai.

 

Iškilusias problemas ir sprendžia ministerijų, savivaldybės ir kitų institucijų bei kariuomenės atstovai. Pvz.: vykdant krovos darbus uoste dingsta elektra, geležinkelio lokomotyvas susiduria su transportu, trūksta karinę techniką tvirtinančios jungtys, autostrada, kuria vyksta karinė vilkstinė, užblokuota kuro cisternos autokatastrofos, dalis gyventojų protestuoja prieš užsienio karių atvykimą, pasienyje telkiasi pabėgėliai, prašantys prieglobsčio, sprogus vamzdžiui nutraukiamas dujų tiekimas ir pan.

 

Pratybose Lietuvą atstovauja apie 90 karių ir civilių, iš jų daugiau nei 30 tiesiogiai dirba pratybų štabe Vilniuje. Kiti dalyvauja pratybose neatsitraukdami nuo darbo vietų.

 

„Baltijos šeimininkas 2010" pratybų šalis šeimininkė - už planavimą ir organizavimą atsakinga šalis - yra Latvija, o kitais 2011 m. planuojama vadovaus Lietuva. Birželio 3 d. Rygoje įsikūrusiame pratybų štabe taip pat vyks svečių ir žiniasklaidos diena.

 

Pagrindinis pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" uždavinys - didinti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir efektyvinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas bei nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.

 

Daugiau informacijos apie pratybas www.kam.lt

 

Žiniasklaidos dėmesiui:


Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus atkvykti birželio 3 d. 12.45 val. į Lietuvos kariuomenės Jungtinį štabą (Kapsų g. 44, Vilnius). Prašome su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (kontaktiniai asmenys: A. Vaitkevičiūtė mob. 8 61626944; kpt. M. Varna mob. 8 68635407).


Žiniasklaidos atstovai, planuojantys stebėti Pabradės poligone vyksiančias Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono motorizuotosios pėstininkų kuopos, šiuo metu budinčios Europos Sąjungos kovinėje grupėje (ESKG), pratybas, kurias stebės ESKG vadas brg. gen. S. Wojciechowskis, galės tuo pačiu transportu iš Pabradės vykti į Jungtinį štabą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media