Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Vokietijos kanclerė A. Merkel aplankė Rukloje dislokuotus savo šalies karius

2018.09.14
image

Rugsėjo 14 d.  Vokietijos kanclerė Angela Merkel, lydima Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės,  aplankė Rukloje dislokuotus  Vokietijos karius,  kurie vadovauja NATO  priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje. Rukloje  Vokietijos vyriausybės vadovę taip pat lydėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas. 


Lietuvai ir Baltijos šalims patiriant nuolatines Rusijos provokacijas, agresyvų elgesį ir keliamą grėsmę, Vokietija pirmoji prisiėmė atsakomybę įgyvendinant Varšuvoje sutartas atgrasymo priemones ir apsisprendė tapti vadovaujančia šalimi formuojant NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje. 


Vokietija taip pat  ypač stipriai   prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo. Šalis ir ilgametė glaudi Lietuvos partnerė modernizuojant karines pajėgas, ginkluotę ir kitą karinę techniką - iš Vokietijos Lietuva  perka  pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“,  savaeiges haubicas Pz 2000,  šarvuočius M577,  kt.  Vokietija taip pat dalyvauja NATO oro policijos misijoje  Baltijos šalyse. Vilniuje įsikūrusioje NATO pajėgų integravimo štabe  tarnauja šios šalies karininkai. 


Atgrasymo ir gynybos tikslais Rukloje  veikiančiai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupe Vokietija vadovauja nuo 2017 m. pradžios.  Šalis skiria ir didžiausią karių dalį šioms tarptautinėms rotacinėms pajėgoms. Šiuo metu Rukloje dislokuota daugiau nei pusė tūkstančio Vokietijos karių su savo technika ir  ginkluote. Kovinei grupei  vadovauja Vokietijos kariuomenės tankų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Rene Braunas (Rene Braun).  

Kovinei  grupei  personalą su technika ir ginkluote NATO kovinei grupei Lietuvoje taip pat yra skyrusios Belgija, Čekija, Nyderlandai, Norvegija, Islandija. Vienete tarnauja  per 1200 sąjungininkų karių.   


NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė užtikrina aukštą parengties ir sąveikumo lygį nuolat treniruodamasi ir rengdamasi kolektyvinei gynybai. Mokomajame pulke Rukloje dislokuota tarptautinė kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį ir nuolat dalyvauja kolektyvinės gynybos mokymuose ir pratybose. 


Sprendimą dislokuoti NATO priešakines pajėgas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje NATO šalių vadovai priėmė 2016 m. liepą. Šios pajėgos – tai pirmiausia atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione. 


Nuotraukos:  Alfredas Pliadis ( KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media