Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Vilniuje veikiantis NATO pajėgų integravimo vienetas pasiekė pilną operacinį pajėgumą

2016.06.10
image

Nuo praėjusių metų rugsėjo Lietuvoje įsikūręs NATO pajėgų integravimo vienetas (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU LTU) po devynių mėnesių intensyvaus darbo įvertintas kaip visiškai pasirengęs vykdyti užduotis.

 

Birželio 10 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe Vilniuje, kuriame įsikūręs NATO pajėgų integravimo vienetas, buvo pasirašytas dokumentas, pažymintis, kad šis NATO štabas yra visiškai pasirengęs vykdyti jam pavestas užduotis. Šio dokumento pasirašymas vainikavo itin intensyvią vieneto veiklos savaitę, kai jo veiklą vertino tarptautinė vertintojų grupė, kurią sudarė Lietuvos kariuomenės ir aukštesnės NATO vadavietės, kuriai pavaldus Lietuvoje įsikūręs NATO pajėgų integravimo vienetas – Tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso – atstovai.

 

„Artėjant NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje matome ankstesnių susitarimų rezultatų įgyvendinimą – mažiau nei prieš metus Lietuvoje pradėjęs veikti NATO pajėgų integravimo vienetas gavo savo aukštesnės vadavietės patvirtinimą, kad vienetas pasiekė visišką operacinį pajėgumą ir gali vykdyti užduotis, kurioms jis buvo ir įsteigtas. Lietuva savo ruožtu taip pat padarė viską, kad šis vienetas galėtų nuo pirmos dienos įsitraukti į veiklą užtikrinant Lietuvos ir viso regiono saugumą,“ – pažymėdamas įvykio svarbą sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. 

 

Po devynių mėnesių intensyvaus darbo pasiektas pilnas operacinis pajėgumas (angl. Full Operational Capability) yra svarbus NATO viršūnių susitikimo Velse 2014 m. priimtų sprendimų realizavimas ir pirmasis žingsnis, leidžiantis NATO pajėgų integravimo vienetui Lietuvoje vykdyti savo misiją – užtikrinti operatyvų NATO ypač greito reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų vienetų dislokavimą Lietuvoje.

 

Gegužės 27 d. prasidėjusių ir šiuo metu vykstančių NATO sąjungininkų persidislokavimo pratybų „Dragoon Ride II“ („Dragūnų žygis II ) metu NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje parengė situacijos vertinimą ir procedūras. Jas naudojo Šiaurės Rytų korpusas, vertindamas ir sertifikuodamas NATO vienetą Lietuvoje, kadangi užduotys ir iššūkiai, su kuriais susidūrė NATO pajėgų vienetas, koordinuodamas 400 vienetų karinės technikos ir per 1 tūkst. karių judėjimą, yra panašūs į tas užduotis, kurias kariai turėtų spręsti ir tuo atveju, jei į Lietuvą atvyktų NATO ypač greito reagavimo pajėgos.

 

NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje prisidės prie bendro NATO bendros situacijos vertinimo visose srityse parengimo bei koordinuos, rems ir užtikrins greitą ir efektyvų NATO ypač greito pajėgų ir vėliau atvyksiančių pajėgų dislokavimą.

 

NATO pajėgų integravimo vienetas, kurio taiko meto personalo struktūrą sudaro 40 karių iš tarptautinio ir Lietuvos kariuomenės personalo, žymi nuolatinį NATO buvimą ir yra viena iš NATO pasirengimo veiksmų plano ( angl. NATO Readiness Action Plan) priemonių.

 

Veikdamas Lietuvoje NATO pajėgų integravimo vienetas taip pat remia sąjungininkų pajėgų pratybas ir kitas saugumo užtikrinimo priemones, prisideda prie Lietuvos gynybos planavimo, identifikuoja infrastruktūros objektus, būtinus greitam sąjungininkų pajėgų dislokavimui Lietuvoje.

 

NATO pajėgų integravimo vienetui Vilniuje vadovauja Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Søgårdas Larsenas (Jakob Søgård Larsen). O jo pavaduotojo pareigas eina Lietuvos karininkas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius. Šiuo metu štabe dirba atstovai iš 14 NATO valstybių.

 

Sprendimą įsteigti NATO pajėgų integravimo vienetus (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU) iš viso šešiose valstybėse – Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Rumunijoje – NATO šalių ir vyriausybių vadovai priėmė praėjusiais metais Velso viršūnių susitikime 2014 m. rugsėjo mėn. Visi šeši vienetai oficialiai aktyvuoti nuo 2015 m. rugsėjo 1 dienos. Planuojama, kad visą operacinį pajėgumą šie vienetai pasieks iki 2016 metais Varšuvoje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo.

 

Nuotaraukose: 1.2 - NATO pajėgų integravimo vienetas (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU LTU) po devynių mėnesių intensyvaus darbo įvertintas kaip visiškai pasirengęs vykdyti užduotis

 

3.4. NATO pajėgų integravimo vienetas dalyvauja sąjungininkų persidislokavimo pratybose "Dragoon Ride II", kuriose įvertinta jo veikla

 

5,6,7 - NATO pajėgų integravimo vieneto inauguracija 2015 m. rugsėjo 3 d. Vilniuje.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media