Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Lietuva ir JAV stiprina bendradarbiavimą logistikos srityje

2016.01.28
image

Sausio 28 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Lietuvoje viešinčiu JAV gynybos sekretoriaus pavaduotoju įsigijimams, technologijoms ir logistikai Alanu Estevezu (Alan F. Estevez), aptarė Lietuvos priimančiosios šalies paramą ir infrastruktūrą, skirtą sąjungininkų karių buvimui ir priėmimui.

 

„Tik kariniu požiūriu prasmingas sąjungininkų buvimas mūsų regione gali siųsti rimtą atgrasymo žinutę. Sąjungininkų koviniai vienetai ir iš anksto dislokuota karinė įranga ir ginkluotė yra mūsų manymu pagrindiniai atgrasymo elementai. Esame jau dabar pasirengę priimti sąjungininkų bataliono dydžio kovines pajėgas ir suteikti visapusišką priimančiosios šalies paramą – reikiamą įrangą, infrastruktūrą, mokymo priemones“, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

 

Ministras J. Olekas pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi papildomai plėsti ir investuoti į Mumaičių ar šalia esančios infrasatruktūros teritorijas, jei JAV nuspręstų Lietuvoje dislokuoti iki bataliono dydžio ginkluotės atsargas.

 

„Matome Lietuvą kaip galimą JAV logistinį centrą regione“, – teigė ministras J. Olekas.

 

Susitikime JAV delegacijai pristatyti Lietuvos gynybiniai pasiekimai, gynybai skirti asignavimai, pajėgumų prioritetai, planuojami Lietuvos kariuomenės projektai logistikos, infrastruktūros plėtros srityse, tarptautinių įsipareigojimų vykdymas.

 

Svečiai apsilankė NATO energetinio saugumo kompetencijos centre ir susipažino su jo veikla, svarbiausiais projektais, kritinės energetinės infrastruktūros apsauga. Taip pat lankėsi Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe, kur svečiams buvo išsamiai pristatyta Lietuvos karinė ir civilinė infrastruktūra, logistinės galimybės priimti sąjungininkų pajėgas.

 

Vizito pabagoje numatomas apsilankymas Mumaičiuose, kur nuo praėjusių metų pabaigos laikoma JAV karinė technika ir įranga, kuri naudojama bendroms pratyboms su Lietuvos kariais.

 

Nuotraukų autoriai: Alfredas Pliadis (KAM), Donatas Suchockis (LK) ir iš JAV Vyriausybės

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media