Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Vilniuje oficialiai atidarytas NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras

2013.09.07
image

Vaizdo medžiaga

Rugsėjo 6 d. Vilniuje oficialiai atidarytas NATO energetinio saugumo kompetencijos centras. Jį atidarė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė ir NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Anders Fogh Rasmussen). Ceremonijoje taip pat dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kiti Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai ir svečiai.

 

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras įsikūręs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos teritorijoje. Jam vadovauja Lietuvos deleguotas pulkininkas Romualdas Petkevičius.

 

Centro veiklą koordinuoja valdymo komitetas, centre veikia trys skyriai, kuriuose jau dirba i ekspertai iš Estijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Turkijos. Tikimasi, kad prie centro vykdomos veiklos prisijungs ir kitos NATO šalys.

 

NATO energetinio saugumo centras įkurtas 2012 metų liepą šalims steigėjoms NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) pasirašius steigimo dokumentus. 2012 metų spalį, atlikus akreditacijos procedūras, Šiaurės Atlanto Taryba centrui suteikė tarptautinės karinės organizacijos statusą.

 

Centrui keliami uždaviniai – analizuoti karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus, teikti rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, įsitraukti į mokymus ir pratybas.

 

Lietuva taip pat siekia, kad karinio energetinio saugumo klausimai būtų įtraukti į ES šalių gynybos planuotojų darbotvarkę. Vienas iš šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos prioritetų saugumo ir gynybos srityje – siekti, kad energetinio saugumo karinis matmuo taptų ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi ir ES šalių bendradarbiavimas karinio energetinio saugumo srityje būtų stiprinamas.

 

Lietuva taip pat remia ir glaudesnį ES ir NATO bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje. Lietuvos požiūriu, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras gali tapti viena iš NATO ir ES bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje platformų.

 

 

Alfredo Pliadžio nuotraukos

 

2013-09-11 08:43

NATO Energetinis saugumas

Kokia idomi formuluote! Sugalvoti ir ivykdyti ka?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media