Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Pusmetį budėti ruošiasi ES kovinei grupei priskirti Lietuvos kariai

2013.03.22
image

EU zenklas ATNAUJINTA

 

 Vaizdo medžiaga

 

Kovo 18–22 d. Pabradės poligone vyksta Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono karių, besirengiančių budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje, vertinamosios pratybos.

 

Apie 120 Mindaugo bataliono karių nuo liepos 1 d. antrąjį šių metų pusmetį budės aukštos parengties ES junginyje – kovinėje grupėje, suformuotoje kartu su kariais iš Didžiosios Britanijos, Latvijos, Nyderlandų ir Švedijos. Šios Jungtinės Karalystės vadovaujamos kovinės grupės štabuose taip pat tarnaus Lietuvos karininkai, grupės Jungtinio štabo vado pavaduotojo pareigas eis Lietuvos kariuomenės atstovas pulkininkas Vaidotas Malinionis.

 

„Šios pratybos yra skirtos įvertinti mūsų karių ir vadų pasirengimą vykdyti paskirtas užduotis. Šis vertinimas svarbus, nes mūsų kuopa rengiasi didžiausioms, visos kovinės grupės pratyboms, kur susirinks net keli tūkstančiai karių“, – po pratybų sakė Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika. Generolas džiaugėsi rezultatais ir ES kovinę grupę prilygino ugniagesiams, pasiruošusiems bet kurią akimirką gesinti gaisrus.

 

Po šio nacionalinio pasirengimo budėti etapo Lietuvos kariai kartu su kitų kovinę grupę sudarančių šalių kariais gegužę dalyvaus bendrose vertinamosiose pratybose Jungtinėje Karalystėje.

 

Budėjimo metu kovinei grupei priskirti Lietuvos kariai aukštos parengties tarnaus savo nuolatinės dislokacijos Lietuvoje vietoje, o jei grupė būtų aktyvuota, jie į nustatytą užduoties rajoną bus pasirengę išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.

 

Lietuvos kariai budės tuo pačiu metu, kai Lietuva pirmininkaus ES Tarybai. Vienas iš Lietuvos pirmininkavimo uždavinių yra stiprinti ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką, plėtojant ES daugianacionalinius greitojo reagavimo kovos su krizėmis pajėgumus – ES kovines grupes – ir remiant ES dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

 

ES kovinės grupės (angl. EU Battle Groups) – tai daugianacionalinės ES greitojo reagavimo pajėgos, suteikiančios galimybę greitai reaguoti į kylančias krizes. Panašiai kaip ir NATO greitojo reagavimo pajėgas, ES kovines grupes sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti pajėgose rotuodamos skiria šalys narės.

 

Šios grupės būna aukštos parengties, greitai išskleidžiamos daugianacionalinės jungtinės pajėgos. Vieną kovinę grupę sudaro apie 2 tūkst. karių.

 

Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 metais. Nuo 2007 metų pradžios kiekvieną pusmetį budi po dvi kovines grupes, o tai leidžia ES vienu metu vykdyti dvi skirtingas operacijas.

 

Tai bus ne pirmas kartas, kai Lietuva budės ES kovinėje grupėje. 2010 m. pirmąjį pusmetį Lietuvos kariai budėjo bendroje Lenkijos Vokietijos, Slovakijos, Lietuvos ir Latvijos ES kovinėje grupėje. Taip pat 2011 m. pirmąjį pusmetį budėjusiai Nyderlandų, Vokietijos, Suomijos, Austrijos ir Lietuvos kovinei grupei buvo skirtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandenvalos vienetas. Planuojama, kad nuo 2015 m. pradžios Lietuvos kariai budės ES Šiaurės kovinėje grupėje, kuriai vadovaus Švedija.

 

Nuotr. aut. - Alfredas Pliadis (KAM)

2013-03-23 09:47

erlickas

krikstaponis darbo nebijo- tik zmoniu duok!!!
2013-03-22 05:01

Dėdė

Jei teisingai supratau tavo klaikią rašliavą,tai pats norėjai kareivinėse gyventi,o štabą į palapinę išgrūst.Tam yra du keliai:a)kreiptis į psichiatrą;b)išmokt bent rašyt(bent reiškia,kad dar daug daug dalykų reik išmokt ir be rašymo).
2013-03-21 20:33

Dėdė

Kokią ten salą turi omeny Pabradėj?
2013-03-21 19:41

buves

Sala dabar Pabradeje vyrukai palapinese besisildydami slapiom malkom :( o stabas kareivinese gyvena...
2013-03-19 20:18

Dėdė

Va, tokia ir turėtų būti kariuomenė,per 5 dienas pasiruošusi kovos veiksmams. Ir tokių karių turėtų būti Lietuvoje apie 2-3.Tai būtų solidus indėlis į NATO.Tam reikia atsikratyt malinionių ir kito balasto.
2013-03-19 19:32

juozas

nu kristaponis tai visur :))) oooooooooo juk geriausias karys:)
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media