Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

Tęsiama Lietuvos karinių poligonų ir karinių mokymo teritorijų plėtra

2019.01.10
image

Sausio 9 d. Lietuvos Vyriausybei patvirtinus Švenčionių rajono savivaldybės dalies bendrąjį planą tęsiama Lietuvos karinių poligonų ir karinių mokymo teritorijų plėtra. Gen. Silvestro Žukausko poligono Pabradėje teritoriją numatoma didinti nuo 2220,1 ha iki 4985,15 ha, o mokymo teritoriją – nuo 6265,89 ha iki 12528,70 ha.

 

Poligonų ir karinių mokymų teritorijos plečiamos siekiant sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek į šalį atvykstantiems sąjungininkų kariams. Nauji mokymo laukai įrengiami gerinant kariuomenės kovinio rengimo infrastruktūrą – šaudyklos pritaikomos naujai įsigyjamoms ginklų sistemoms, įrangai. Kartu užtikrinami didėjantys sandėliavimo, priimančiosios šalies paramos teikimo poreikiai.

 

Įgyvendinus gen. S. Žukausko poligono plėtros projektą, kariai galės atlikti bataliono dydžio kovinės grupės manevrus ir kovinį šaudymą su pėstininkų kovos mašinomis ir tankais, treniruotis paramos iš oro vykdymą. Taip pat treniruoti artilerijos vienetus ir vykdyti kitas užduotis, kurias iki šiol buvo sudėtinga treniruoti dėl riboto poligono dydžio ir infrastruktūros stokos.

 

Papildomų lėšų įgyvendinat pakeitimus pagal šį Vyriausybės nutarimą nereikės.

 

Lietuvos kariuomenės poligonų plėtra pradėta vykdyti dar 2014 metais, įvertinus Lietuvos ir sąjungininkų poreikius pratyboms ir treniruotėms. Be pagrindinių poligonų Gaižiūnuose ir Pabradėje, taip pat rengiami ir Generolo Kazio Veverskio (Kazlų Rūda), Rokų (Kaunas), Kairių (Klaipėda), Pagudonės (Telšių r.) poligonų plėtros planai.

 

Poligonų plėtros ir infrastruktūros gerinimo projektai finansuojami ne tik iš nacionalinių, bet lygiomis dalimis ir iš NATO saugumo investicijų programos (NSIP) ir JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos (angl. European Reassurance Initiative, ERI ir European Deterrence Initiative, EDI). Taip pat savo lėšomis prisideda ir NATO priešakinių pajėgų bataliono veikloje Lietuvoje dalyvaujančios šalys.

 

Pagrindiniai projektai šiuo metu yra vykdomi dviejuose valstybinės svarbos pripažintuose objektuose – Generolo S. Žukausko poligone Pabradėje ir šalia Ruklos esančiame Gaižiūnų poligone. Plėtros darbus šiuose poligonuose planuojama baigti iki 2022 metų – pilnai parengti ir atitinkantys NATO reikalavimus karių rengimui vykdyti.

 

KAM archyvo nuotraukoje gen. S. Žukausko poligono Pabradėje amunicijos saugojimo aikštelė, apsaugos personalo priedanga

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media