Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7 8
21 22
23 24 25 26 27
2 3 4

 

Tarptautinėse pratybose „Rapid Trident 2017“ Ukrainoje treniruojasi ir Lietuvos kariai

2017.09.20
image

Rugsėjo 8-23 d. Ukrainos Lvovo srityje, Taikos palaikymo mokymo centre ir poligone netoli Javorivo vykstančiose didžiausiose šių metų bendrose Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje (USAREUR) ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pratybose „Rapid Trident“ dalyvauja ir Ukrainos sausumos pajėgų karius rengianti Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų karių instruktorių grupė bei trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG štabo karininkai.

 

Šiose kasmetinėse pratybose iš viso dalyvauja apie 2500 karių iš Bulgarijos, Estijos, Gruzijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Norvegijos, Rumunijos, Turkijos ir Ukrainos.

 

Pratybos „Rapid Trident“ yra skirtos stiprinti Ukrainos ir NATO ir šalių partnerių karinį bendradarbiavimą, kariuomenių tarpusavio sąveiką, užtikrinti Ukrainoje vykdomas gynybos reformas ir įtvirtinti Ukrainos kariuomenėje diegiamus NATO standartus ir procedūras.

 

„Lietuvos kariuomenės instruktoriai Ukrainoje nuo 2015 m. vykdo sausumos pajėgų batalionų rengimą, Specialiųjų operacijų instruktoriai teikia paramą Ukrainos specialiųjų pajėgų kariams. Pratybose „Rapid Trident“ yra įvirtinamos karinio rengimo metu įgytos žinios ir įgūdžiai. Dalyvaudami šiose pratybose padedame Ukrainai vystyti karinius pajėgumus, perimti ir diegti NATO standartus ir procedūras, įtvirtinti pasiektą pažangą. Karininkai iš brigados LITPOLUKRBRIG sudaro tarptautinės divizijos štabo pagrindą ir pratybų metu moko Ukrainos 30-osios brigados štabą vykdyti sprendimų priėmimą ir vadovavimą operacijoms pagal NATO procedūras“, – sakė LITPOLUKRBRIG štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis.

 

Nuo pat Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Bendradarbiavimas su Ukraina yra vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetų.

 

Nuotraukos LITPOLUKRBRIG

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media