Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2017“ bus vertinamas NATO batalionas Lietuvoje - pirmadienį skelbiama oficiali mokymų pradžia

2017.06.09
image

Birželio 12 d. vienu metu  Lietuvos kariuomenės karinėse teritorijose - Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje  "Geležinis Vilkas"  Rukloje ir  Generolo Silvestro Žukausko poligone - Pabradėje įvyks iškilmingos didžiausių šių metų Lietuvoje tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ atidarymo ceremonijos.

 

Birželio 12–23 d. vienų didžiausių šiais metais Lietuvoje tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ metu bus vertinamas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje pasirengimas vykdyti įvairaus tipo užduotis kartu su partneriais. Rukloje nuo metų pradžios dislokuotai ir gegužės pabaigoje baigtai formuoti daugianacionalinei kovinei grupei vadovauja Vokietija, o puikiai parengtus ir apginkluotus karius yra skyrusios Belgija, Nyderlandai ir Norvegija. Liepą prisijungs ir Liuksemburgas.

 

Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse vyksiančiose pratybose dalyvaus apie 5, 3 tūkst. karių iš Lietuvos ir kitų devynių NATO valstybių: be NATO kovinę grupę Lietuvoje sudarančių valstybių kartu treniruosis ir kariai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Portugalijos.

 

Be to, pratybose „Geležinis vilkas 2017“ pirmą kartą vienu metu treniruosis ir dviejų Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabai. Kariai planuos ir organizuos gynybines ir puolamąsias operacijas tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, kurios veiks apgyvendintoje vietovėje, bus gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais. Taip pat pratybų „Geležinis vilkas 2017“ metu pratybų dalyviai treniruosis veikti kartu su NATO padaliniais, atvykstančiais iš Lenkijos – taip bus siekiama sujungti pajėgas Suvalkų ruože.

 

„Geležinis vilkas 2017“ yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių pratybų „Saber Strike“ (liet. „Kardo kirtis“) dalis. Šias pratybas jau septintą kartą  planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys skiriamas NATO priešakiniams batalionams treniruoti ir jų veiksmų suderinamumui su NATO sąjungininkais gerinti. Daugianacionalinės, puikiai apginkluotos ir parengtos, Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje dislokuotos, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pajėgos yra dalis JAV, NATO sąjungininkų ir partnerių atgrasymo nuo agresijos visoje Europoje įsipareigojimų dalis. Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas NATO tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Szczecine (Lenkijoje).

 

Žiniasklaidos atstovus, norinčius stebėti atidarymo ceremonijas, kviečiame registruotis:

 

• Iškilminga atidarymo ceremonija Rukloje, Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje "Geležinis Vilkas"  (Adresas - Karaliaus Mindaugo g. 11) . Pradžia – 9 val.  Kontaktinis asmuo - kpt. Donatas Suchockis, mob. Tel. +370 640 45380, el. paštas [email protected]

 

• Iškilminga atidarymo ceremonija Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių raj.). Pradžia – 11 val. Kontaktinis asmuo - kpt. Paulius Babilas, mob.tel. + 370 618 40469, el. paštas [email protected]

 

Taip pat pateikiame pratybų „ Geležinis vilkas 2017“ programą žiniasklaidai:

 

• Birželio 12 d. iškilmingos pratybų atidarymo ceremonijos Generolo S. Žukausko poligone ir Rukloje.

 

• Birželio 17 d. visuomenei prisistatys pratybose dalyvaujantys kariai su ginkluote, ekipuote ir karine technika (tankai, šarvuočiai, haubicos, sraigtasparniai ir kt.).

 

• Birželio 20 d. Svečių ir žiniasklaidos diena Jonavos raj. – vyks vandens kliūties kirtimo operacija.

 

• Birželio 23 d. Pratybų uždarymo ceremonijos Generolo Silvestro Žukausko Pabradės poligone ir Rukloje.

 

 

Kontaktinis asmuo - Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Donatas Suchockis, tel. (8 5) 278 5091, mob. 8 640 45380, el. paštas [email protected]

 

Plačiau apie pratybas „ Geležinis vilkas 2017“: http://bit.ly/2s4jOrB


Plačiau apie NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje: http://kariuomene.kam.lt/lt/efp.html

 

KAM archyvo nuotraukos ir Lietuvos karių, dalyvaujančių „Saber Strike 2017“ pratybose Latvijoje

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media