Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Šiaurės Atlanto Taryba pritarė NATO energetinio saugumo centro Lietuvoje akreditacijai

2012.10.12
image

Spalio 12 d. Šiaurės Atlanto Taryba pritarė tam, kad Lietuvoje veikiantis Energetinio saugumo centras taptų NATO akredituotu kompetencijos centru. Šiuo NATO sprendimu užbaigtas centro Lietuvoje akreditavimo procesas.

 

„Šio NATO energetinio saugumo centro įsteigimas ir akreditacija yra didelis Lietuvos pastangų įvertinimas NATO energetinio saugumo srityje, o Lietuva tampa lydere energetinio saugumo klausimais ne tik ES, bet ir NATO. Esame pasiruošę konkrečiais darbais prisidėti prie Aljanso pajėgumų plėtojimo. Džiaugiuosi, kad 2008 metais kilusi idėja tapo kūnu“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

Jos teigimu, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras ypač didelį dėmesį skirs karininkų švietimui ir pratyboms, siekdamas, kad energetinio saugumo užtikrinimas būtų įtrauktas į kasdienį gynybos planavimo procesą. „Vilniuje įsteigto NATO kompetencijos centro veikla bus orientuota į realius sąjungininkų karinių pajėgų poreikius: energetinio efektyvumo kariuomenės dislokacijos vietose didinimą, alternatyvių šaltinių paiešką misijose ir operacijose, naujų technologijų taikymą ir kt.“, – sakė ministrė.

 

NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) liepos 10 dieną Energetinio saugumo kompetencijos centro steigimo dokumentus pasirašė Lietuvos, Latvijos, Turkijos ir Italijos įgalioti kariniai atstovai. Vėliau prie centro prisijungė Estija ir Prancūzija. JAV ketina prisidėti prie šio centro veiklos kai tik bus baigtos Kompetencijos centro akreditavimo procedūros.

 

NATO energetinio saugumo Kompetencijos centras Lietuvoje įsteigtas šiuo metu veikiančio Energetinio saugumo centro prie Užsienio reikalų ministerijos pagrindu, kuris užtikrins NATO kompetencijų centro funkcionavimą iki jam bus suteiktas nepriklausomos tarptautinės karinės organizacijos statusas.

 

NATO kompetencijos centras įsikurs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Tarptautinį personalą sudarys atstovai iš visų kompetencijos centro veikloje dalyvaujančių šalių.

 

Centrui vadovauja Lietuvos krašto apsaugos ministerijos deleguotas pulkininkas Romualdas Petkevičius.

 

Krašto apsaugos ministerija centrui taip pat skirs penkis specialistus ir administracinį personalą. Vieną ekspertą į NATO Energetinio saugumo kompetencijų centrą deleguos ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Planuojama, kad 2013–2014 metais savo ekspertus dirbti centre deleguos ir kitos šalys steigėjos arba šalys, kurios pareikš norą prisijungti prie centro veiklos.

NATO kompetencijos centro veiklos išlaidos bus finansuojamos iš bendro NATO kompetencijos centro biudžeto, kurį sudarys visų šalių steigėjų įnašai, priklausantys nuo deleguojamų ekspertų skaičiaus.

 

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui keliami šie esminiai uždaviniai: remti karinių pajėgumų plėtros procesą, karinių misijų veiksmingumą ir operacinį suderinamumą, teikti kvalifikuotą ir savalaikę ekspertinę paramą energetinio saugumo klausimais.

 

Centras analizuos energetinio saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus, teiks rekomendacijas ir pasiūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje bei gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, įsitrauks į mokymus ir pratybas.

 

2010 m. Lisabonoje vykusiame NATO aukščiausio lygio susitikime NATO šalys įsipareigojo energetinio saugumo klausimus integruoti į NATO veiklą.

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media